SEN, BEN YOK, BİZ VARIZ!

Sen, ben yok, biz varız! Sloganı ile çıkmış olduğumuz bu kutsal görevimizde yaklaşık 2 yıldan bu yana Kemer'i hep birlikte yönetiyoruz. Bizlere verdiğiniz güven ile Kemer'de verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek adına gece gündüz demeden tüm ekibimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Beldibi'nden Çıralıya'ya uzanan bölgemizde tüm mahallelerimizde hummalı çalışmalarımız devam ediyor. Bu süre içerisinde verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına öncelikle ‘Tasarruf'u ön plana çıkardık. Temsil etmiş olduğumuz kurumda tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu biliyor ve tüm harcamalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Yaptığımız ciddi tasarruflar ile bugün sizlerinde gördüğünüz projelerimizi daha rahat hayata geçirme fırsatı buluyoruz. Tasarruf konusunda önceki dönem temsil harcamaları ile ilgili aradaki farkı kıyaslayabileceğiniz bir örnek vermek istiyorum: Kemer Belediyemizde; - 01.10.2017 - 31.03.2019 tarihleri arasında son 18 ay zarfındaki temsili gider harcaması 11.573.221,60 TL - 01.04.2019 - 30.09.2020 tarihleri arası 18 ay süre zarfındaki temsili gider harcamamız 1.420.381,28 TL - Tek kalemde temsili gider harcamasından eski dönem ile yönetimimiz dönemindeki yapmış olduğumuz tasarruf farkı 10.152.840,32 TL .dir.

Mesai arkadaşlarımız mutluluğu bizim mutluluğumuz !

Bu sadece bir örnek. Bu tasarruf tedbirlerimiz tüm birimlerimizde uygulanmaktadır. Tasarruflarımızı devam ettirerek Kemerimize aralıksız hizmetler vermeye kararlıyız. Geçtiğimiz dönemde personelimizin maaşlarını zaman zaman aylarca alamazken, artık personel maaşlarımızı gününden önce yatırıyor, onlarında evlerine mutlu bir şekilde gitmelerini sağlıyoruz .

Bu arada araç filomuzu genişletmeye devam ediyoruz. 3 Adet Çöp Toplama Aracı, 1 Adet Yol Süpürme Aracı, 1 Adet Sokak Hayvanı Taşıma Aracı, 1 Adet Bomlu Vinç, 1 Adet Lastik Tekerlekli Ekskavatör Kepçe olmak üzere toplamda 7 Adet yeni araç alımı ile birlikte 3 adet atıl durumda olan araçlarımızı yeni bakımları ile faal duruma getirdik, belediye bünyemize katarak siz sevgili halkımızın hizmetine sunduk. Okul sıralarından beri inancımdır; Bir okul fazla yapın,bir hapishane eksiltmiş olursunuz.

Eğitimde, 6 bin öğrencimizin anaokulundan 8.sınıfa kadar kırtasiye ihtiyaçlarını temin ederek okul sıralarında hazır durumda bırakmış olmanın mutluluğunu yaşadık. Lise öğrencilerimiz servis ihalesini yapıp yüklenici firma ile servislerimizi başlatmış bulunmaktayız . Geçen seneki gibi bu yıl da pandemiye uygun şartlarda çocuklarımızı ücretsiz taşıyorlar. Anaokulundan Üniversiteye Kadar Evlatlarımız Bizlere Emanet..

Kemer Belediyesi kadrosuna dahil ettiğimiz 2 Türkçe, 2 Matematik, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji, 1 Tarih, 1 Coğrafya, Psikolojik Danışman Rehber Öğretmen ve Kurucu Müdürümüz olmak üzere toplamda 11 Öğretmenimiz, 142 Öğrencimize Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezimizde eğitim vermektedir.
Evlatlarımızın gelecekleri ve hayata ışık olabilmeleri için her daim yanlarında olmanın gayretini sarfetmeye devam edeceğiz.
Okullarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Okullarımızın boya ihtiyaçlarını karşıladık, birçok okulumuzun boya işlerini gerçekleştirdik. Birçok okulumuzun da klima sistemlerini değiştirdik.

Pandemiye rağmen yatırımlarımız sürüyor.

Sizler ile birlikte Kemer'i yönetmeye ve hizmetlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan gelen her türlü isteğin bizlerin başının üstünde yeri vardır. Sizlerden çok beğeni aldığımız, Mustafa Ertuğrul Parkını vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Halkımız Parkımız içerisinde yer alan Cafemizden uygun fiyatlar ile yararlanırken, daha rahat denize girebiliyor. Kındıl piknik alanını yaptık. Modern ve yeni yollar ile de hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kemerimize yeni bir nefes katacak Atatürk Parkı'mızda çalışmalarımız hızla ilerliyor.
Temel atma töreninin kısa bir süre önce gerçekleştirdiğimiz Atatürk Parkımız ile yeni bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşarken, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adını bir kez daha yaşatacak olmanın, yeni nesillerimize ideolojilerini aktarabilecek olmanın onuru içerisindeyiz.
Kısa bir sürede halkımızın kullanıma açılmasını beklediğimiz toplam 6 Milyon Liraya mal olacak parkımızın giriş bölümüne cafe yapılacak olup, diğer ucunda ise ters ev bulunacaktır.
Parkın içerisinde olan köprüler yenilecek olup, oturma grupları, yürüyüş, bisiklet ve koşu yolları, wc gibi bir takım düzenlemelerin yapılacağı Kemerimize yakışacak projemiz ile siz sevgili Halkımız ile yeniden bir arada olacağız.

Bizleri her zaman destekleyen Meclis Üyelerimize ve Kemer Halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Pandemi şartlarına rağmen bütün mahallelerimizde çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Kemer'in ilk kapalı Pazar yerini Kuzdere'ye kazandırdık. Pazarımız modern görüntüsü ve yapısı ile olduğu kadar yüz tanıma kamera sistemi ile ileri teknoloji ile hizmet verecek. Yine pazarımızın yanında bir bina yaptık ve burada da bir mutfağımız var. Vatandaşımız mevlütünü düğününü, nişanını burada yapabilecek. Bu kapalı pazarlarımız sırası ile diğer mahallemizde de yapılmaya devam edecek. Bundan sonraki projemizi de Aslanbucak Mahallemize uygulayacağız. Belediye olarak halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz.

Zorlu geçen pandemi sürecinde halkımızın maske ihtiyacını karşılıyoruz. Kemer Belediyesi olarak günlük yaklaşık 4 bin maske üretiyoruz. Tüm kamu kurum ve ilgili yerleri dezenfekte ettik. Sağlık Müdürlüğümüze 3 araç ve 6 personel verdik. Halkımız sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralına uyarsa hep birlikte bu işin üstesinden geleceğimize inanıyorum. “Sözümüz Var Bize İnananlara..”sloganımızla çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda sözlerimizi tutmaya devam ediyoruz.
Siz Sevgili Halkımızın sesine kulak veriyor ve çözüm odaklı çalışmalarımızı her daim devam ettiriyoruz. Her türlü istek ve şikayetinizi bizlere telefonlarımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan iletebilirisiniz.

Saygılarımla.

01.11.2020

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi