ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Son bir buçuk yıldan bu yana Pandemi ile adeta boğuşuyoruz. Bu dönemde özellikle esnaf arkadaşlarımızın büyük sıkıntılar içerisinde olduklarını biliyoruz ve yakından takip ediyoruz. Son olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Haziran'dan itibaren açıkladığı yeni normalleşme kararlarları ile esnafımızı ilgilendiren bazı kararlar alındı.

Bu bağlamda restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme içme yerlerinin sabah 07:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapılabileceği, saat 24:00'e kadar da paket servisini sürdürebileceği hatırlatıldı.

Turizm bölgeleri için bu saatlerin tekrar revize edilmesinin hem turist hem de turizm esnafı için yerinde olacağını düşünüyoruz.

Turizmin ilk adreslerinden olan Kemer'de esnafın genel anlamda akşam saatlerinde iş yaptığını biliyoruz. Turistin alışveriş için akşam saatlerini seçiyor. Esnafımız özellikle yaz aylarında akşam vakitlerinde dışarıya çıkan ve ilçemizi dolaşan misafirlerimize hizmet vermeye çalışıyor. Esnafımızın iş yükünün en fazla olduğu zaman dilimi akşam vakitleri. Alınan yeni kararlar kapsamında belirlenen sabah 07:00 akşam 21:00 saatlerinin değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle akşam kapanma saatlerinin pandemi kuralları şartlarının da uygulanması ile birlikte 24:00 olması çok yerinde bir karar olacaktır.

Esnafımızın sıkıntılarını ve pandemi sürecinde yaşadığı zorlukların farkındayız. Antalya DSP Genel Başkanımız Önder Aksakal, Antalya Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Ak Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ile konunun tekrar gözden geçirilmesi adına telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Esnafımızın bu konudaki sıkıntılarını gerekli mercilere anlattım. Yeni alınan kararlar kapsamında belirlenen saatlerin değişmesi için görüş bildirdim.

Esnafımızın her zaman yanındayız.

İnşallah bu günleri de el birliği ile atlatacağız.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi