100 kişilik Türk Halk Müziği Cumhuriyet Korosu Kemer'de konser verdi

Kemer Belediyesi Türk Müziği Topluluğu, Antalya Emekli Subaylar Türk Müziği Topluluğu ve Nağmekar Türk Müziği Topluluğu'nun oluşturduğu 100 kişilik Türk Halk Müziği Cumhuriyet Korosu, Cumhuriyet'in 100'ncü yılı kutlamaları kapsamında Kemer'de konser verdi.

Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen konsere, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Ali Acar, CHP Kemer İlçe Başkanı Adem Barış, belediye birim müdürleri, CHP Kemer Kadın Kolları Başkanı Sema Özdemir ve vatandaşlar katıldı. Konseri 28 Ekim Cumartesi akşamı Kemer'de sahne alacak olan sanatçı Bora Duran da izledi.

Şefliğini Furkan Üstündağ'ın yaptığı Kemer Belediyesi Türk Müziği Korosu, şefliğini Gönül Saykal'ın yaptığı Antalya Emekli Subaylar Türk Müziği Topluluğu ve şefliğini Mustafa Mümtaz'ın yaptığı Nağmekar Türk Müziği Topluluğu'nun oluşturduğu orkestranın solistliğini Ezgi Gündüz yaptı.

Konseri izlemeye gelenler, Anadolu'da iz bırakan türkülerle güzel bir akşam yaşadı. Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince dağıtılan Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar, orkestranın seslendirdiği eserlere zaman zaman eşlik etti, hareketli türkülerle dans etti.

28 Ekim Cumartesi akşamı Kemer'de konser verecek olan Bora Duran da sahneye çıkarak bir türkü seslendirdi.

Konser sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Acar, Şef Furkan Üstündağ, Şef Gönül Saykal, Şef Mustafa Mümtaz ve solist Ezgi Gündüz'e çiçek verdi.

Cumhuriyet'in 100'ncü yıl kutlamaları kapsamında yarın (Cumartesi) Cumhuriyet Meydanı'nda saat 20.00'da şefliğini Furkan Üstündağ'ın yapacağı ve Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Antalya Üstün Kent Orkestrası'nın oluşturduğu 100 kişilik Cumhuriyet Orkestrası Bora Duran ile sahne alacak.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi