13. Antalya Kitap Fuarı başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 13. Antalya Kitap Fuarı resmi açılış töreniyle ziyaretçilere kapılarını açtı.

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen açılış törenine, CHP Gurup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, milletvekilleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, siyasi parti il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri, yazarlar, STK başkanları, muhtarlar, yayın evleri temsilcileri, çok sayıda kitapsever katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, açılışta yaptığı konuşmasında, Antalya Kitap Fuarı'nın belediye eliyle gerçekleştirilmiş en büyük kitap fuarı olduğunu belirterek, “Kültürün ve sanatın gücüne inanıyoruz. Aydınlığa doğru yürüyen toplumların meşalesinin kitaplar olduğunun bilincindeyiz.” dedi.

Protokol üyeleri daha sonra 13. Antalya Kitap Fuarı'nın açılış kurdelesini kesti. CHP Gurup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Onur Konuğu Yazar Ahmet Ümit ve protokol üyeleri fuar stantlarını gezdi.

Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır Mafya-Siyaset-Ticaret adlı kendi yazdığı kitabı imzalayarak Başkan Böcek'e hediye etti. Başkan Muhittin Böcek de “2. Yaşam Siyaset ve İhanet” isimli kitaplarını imzalayarak Başarır'a hediye etti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, fuarın Cumhuriyet'in 100'ncü yılında ve 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 13'ncü defa ziyaretçilerine kapılarını açtığını belirterek, fuarın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Fuar, 3 Aralık Pazar günü sona erecek.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi