21. ULUSLARARASI KEMER SUALTI GÜNLERİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) önderliğinde Akdeniz Üniversitesi, Kemer Belediyesi ve Akdeniz Arkeoloji Derneği ile birlikte organize edilen 21'inci Uluslararası Kemer Sualtı Günleri'nin ödül töreni yapıldı.
Qualista Kafe'de düzenlenen ödül törenine, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Dr. Murat Sezgin, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, İCOMOS Dünya Başkanı Teresa Patrico, CMAS Bilim Kurulu Başkanı Francisco Lacase ve UNESCO Genel Merkez'den Dr. Ulrike Guerin, İCOMOS İcuch Başkanı Chris Underwood, İCOMOS Azerbaycan Başkanı Reşat Aliyev, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, KETAV yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.
Düzenlenen program kapsamında Kemer'de bulunan anaokullarında eğitim alan öğrencilerinin ‘Sualtı Dünyam' konulu resim sergisi sergilendi.
Kaymakam Gemici ile Belediye Başkanı Topaloğlu, minik çocukların yaptığı resimleri tek tek inceledi ve öğrencilerin sunduğu gösterileri izledi.
Program, müzik dinletisinin ardından organizasyonda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Program sonrası açıklama yapan Başkan Topaloğlu, sualtı günlerinin Kemer'e büyük katkıları olduğunu söyledi.
Topaloğlu, Kemer ve turizme katkı sağlayan tüm organizasyonlara Kemer Belediyesi olarak destek olmaya devam edeceklerini ifade ederek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiğini kaydetti.
KETAV Başkanı Yorulmaz ise ödül töreninde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür ederek, turizme katkı sağlamaya devam edeceklerini anlattı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi