56. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU


56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 5. etabı Kemer-Elmalı (Göğübeli), Kemer'den verilen startla başladı.

Kemer Dr. Derviş Eroğlu Caddesinden Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından verilen startla birlikle sporcular, dereceye girebilmek için pedala bastı.

Toplam 160.3 kilometreden oluşan Kemer-Elmalı etabına 169 sporcu katılıyor. Yaklaşık 160 ülkeden canlı olarak yayınlanan yarış, ülke ve Kemer tanıtımına da büyük katkı sağlıyor.

Genel sıralamanın belirlenmesinde etkili olacak 160.3 kilometrelik bu etapta bisikletçiler, tırmanış gerçekleştirecek.

En iyi sprinterin aldığı yeşil mayoyu Alanya-Kemer etabı sonrası giyen Belçika'nın Deceuninck-Quick-Step takımından Büyük Britanyalı Mark Cavendish, genel klasman birincisi olarak turkuaz mayoyu taşıyacağı için yeşil mayo 5. etapta yine Jasper Philipsen'in üzerinde olacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 5. etabı olan Kemer-Elmalı (Göğübeli) etabının startını verdik. Organizasyona Kemer olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yarışa belediye olarak her türlü desteği verdik. Uluslararası organizasyonun Kemer'e ve ülke tanıtımına büyük katkısı var. Pandemi tedbirleri çerçevesinde yapılan yarışlar büyük ilgi görüyor. Bugünkü etapta tüm sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi