8. Güneşin Evi Türkiye Festivali

Kemer'de bu yıl 8'ncisi düzenlenen Uluslararası Güneşin Evi Türkiye Festivali'nin ikinci etabı renkli görüntüler oluşturdu.

Kemer Belediyesi'nin destekleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) tarafından düzenlenen festivale Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Özbekistan, Ukrayna ve Kazakistan'dan yaklaşık 200 çocuk katıldı.

Kemer Belediyesi Kültür Salonu ve Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen festival kapsamında dans, yetenek ve müzikal branşlarda yarışmalar yapıldı.

Diğer ülkelerdeki genç yeteneklere Türkiye'yi tanıtmak, Türkiye ile diğer ülkelerin dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen festivalde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ödül törenine Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta, dernek başkan yardımcısı Hasan Balta ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baytekin, törene katılanlara Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun selamını ileterek, yaklaşık 200 çocuğu Kemer'de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını kaydetti.

Baytekin, dereceye giren tüm çocukları tebrik ederek yarışmalarda dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi.

FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta da desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Topaloğlu'na teşekkür ettiğini dile getirdi.

Festival kapsamında kendi ülkelerine ait dans gösterileri ve halk oyunları oynayan çocuklar, yaptıkları gösteriler ve şovlarla renkli görüntüler oluşturdu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi