ADANA ABD KONSOLOSLUĞU SİYASİ İŞLER MÜDÜRÜ DOLAN KEMER BELEDİYESİNDE

Adana Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Siyasi İşler Müdürü Daniel Dolan, Kemer Belediye Başkan Vekili Emrah Ayhan'a nezaket ziyaretinde bulundu.
Siyasi İşler Müdürü Dolan, ziyarette, turizm, ABD ile Türkiye ilişkileri, kardeş şehir projeleri gibi konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Başkan Vekili Ayhan, Dolan'a Kemer turizmi, belediyenin yaptığı çalışmalar, projeler, kardeş şehirler gibi konularda bilgiler verdi.
Ziyarette konuşan Siyasi İşler Müdürü Dolan, daha önce Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya'daki diğer belediyeleri de ziyaret ettiğini söyledi.
Kemer'e daha önce birkaç defa tatil için geldiğini belirten Dolan, Türkiye'de en sevdiği yerlerden birisinin Kemer olduğunu ifade etti.
Dolan, Kemer'in doğal güzelliğini çok beğendiğini anlatarak, “Kemer'in denizi çok temiz. Geriye doğru bakınca dağları görüyorsunuz ve harika bir manzarası var. Türkiye'de bu görüntüyü görebileceğiniz nadir yerlerden. Ayrıca tarihi yerleri var. Kemer olağanüstü bir yer.” dedi.
Amerikan misyonundan Kemer'e gelen ilk kişi olmaktan ayrı bir mutluluk duyduğuna değinen Dolan, “Ziyarette konuştuğumuz gibi iki ülke arasındaki ilişkileri nasıl artırabiliriz diye çalışma yapacağız. ABD'den Kemer'e bir kardeş şehir bulma konusunda çalışmalarımızı yapacağız. Bunun yanı sıra diğer iş birliği konularına da bakacağız. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Başkan Vekili Emrah Ayhan'a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Kemer Belediye Başkan Vekili Ayhan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:
“Ziyarette turizm konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Daha önce kendisi ailesiyle Kemer'e tatile gelmiş. Kemer'i kendisi çok seviyormuş. Özellikle turizm konusunda ve kardeş şehir ile öğrenci değişim programları konusunda görüşmeler gerçekleştirdik. Olumlu bir görüşme oldu. Kendisine ziyareti için teşekkür ediyorum.”
Ziyaret sonrası Ayhan, Dolan'a Phaselis Antik Kenti tablosu hediye etti.
Öte yandan Başkan Vekili Ayhan, Dolan'a, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun selamlarını iletti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi