AHMET ERKAL DESTEK EĞİTİM KURSU BAŞARIYA DOYMUYOR

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından gazinodan eğitim yuvasına dönüştürülen Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.
Türkiye'de eğitime verdiği desteklerle adından sıkça söz ettirmeye devam eden Kemer Belediyesi, eğitim yuvasına dönüştürdüğü kurs merkezinde üniversiteye hazırlanan ve başarı elde eden öğrencilerin mutluluğuna ortak oluyor.
Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda alanında uzmanlaşmış 11 öğretmenden ücretsiz eğitim alan Dilara Yurdanur sözel alanda, Alperen Ayberk ise dil alanında Kemer birincisi oldu.
Dilara Yurdanur, son yapılan üniversite sınavına giren 3 milyon 243 bin öğrenci arasında 2 bin 658'nci, Alperen Ayberk ise 4 bin 639'ncu oldu.
Sınava giren 3 milyon 243 bin öğrenci arasında ilk 10 binde 5, ilk 20 binde 11, ilk 50 binde 25 ve ilk 100 binde 51 öğrenci sıralamaya girerek Kemer'in gururu oldu.
Öğrencilerin elde ettiği başarıyla gurur duyduğunu belirten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda ücretsiz eğitim alan iki öğrencinin son yapılan üniversite sınavında Kemer birincisi olduğunu söyledi.
Türkiye'de en büyük sorunlardan birisinin eğitim olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Topaloğlu, “Eğitim varsa gelecek var sloganıyla yola çıktık. Göreve geldiğimizde ilk işimiz Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nu açtık. 11 öğretmenle üniversiteye hazırlanan çocuklarımıza ücretsiz eğitim veriyoruz. Burada eğitim alan iki öğrencimiz bu sene yapılan üniversite sınavında derece elde etti ve Kemer birincisi oldular. Bu başarılar çalışmanın, emeğin ve özverinin sonucu. Çocuklarımız çok çalıştı ve asla disiplinden taviz vermedi. Biz de çocuklarımıza her türlü desteği verdik ve başarıyı yakaladık. Çocuklarımızı üniversiteye gittikten sonra da yalnız bırakmıyoruz. Onlara her ay 600 lira burs desteği sağlıyoruz. Eğitimlerine katkı sağlıyoruz. Amacımız bu gençlerin ülkeye ve millete hayırlı bir birey olmalarını ve Atatürk ve inkılaplarını benimsemelerini sağlamak. Öğrencilerimiz, aileleri ve öğretmenleri mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Tüm öğrencilerimiz anaokulundan üniversiteyi bitirinceye kadar Kemer Belediyesine emanet.” diye konuştu.
Üniversite sınavında 2 bin 658'nci sıraya yerleşerek sözel alanda Kemer birincisi olan Dilara Yurdanur ise Başkan Topaloğlu'nun eğitime kazandırdığı Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda 6 ay ücretsiz olarak eğitim aldığını söyledi.
Üniversite sınavına hazırlık sürecinde kurstaki öğretmenlerin kendisine çok yardımcı olduğunu ifade eden Yurdanur, kendisinin de çok fazla çalıştığını ve asla yılmadığını kaydetti.
- Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun eğitime katkısı çok fazla
Belediye Başkanı Topaloğlu'nun eğitime ve öğrencilere verdiği önemden de bahseden Yurdanur, “Başkanımız bizim için çok önemli birisi. Bize böyle bir hizmet ve imkan sunduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Harika bir eğitim süreci geçirmemi sağladı. Kendisini çok seviyoruz.” dedi.
Yurdanur, sınavda iyi bir derece elde ettiği için mutlu olduğunu anlatarak, sevincini öğretmenleriyle paylaşmasından da keyif aldığını aktardı.
Hem sözelde hem de eşit ağırlıkta iyi bir derece elde ettiğini belirten Yurdanur, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe bölümü veya ODTÜ Tarih bölümüne gitmeyi düşündüğünü dile getirdi.
Bir sonraki üniversite sınavına girecek olan öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Yurdanur, asla pes etmemelerini ve azimle çalışmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
Yurdanur'un annesi Nihal Yurdanur da sınav sonrası Kemer birincisi olmasından dolayı kızıyla gurur duyduğunu anlatarak, “İlk başta Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum. Kendisini her zaman destekliyoruz. Kendisi her zaman bizim yanımızdaydı. Bize destek olduğu için biz bugün buradayız. Kendisine eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Kurs merkezinde ücretsiz eğitim alan ve girdiği üniversite sınavında dil alanında Kemer birincisi olan Alperen Ayberk de uzun bir sınava hazırlık sürecinin sonunda istediğini elde ettiğini kaydetti.
Kursta öğretmenleri ve arkadaşlarıyla güzel bir hazırlık sürecinden geçtiklerini anlatan Ayberk, “Sınava çok rahat ve güzel hazırlandık. Başkanımız sağ olsun bizi hiç yalnız bırakmadı. Sürekli bizimle ilgilendi. Olabildiğince bizi motive etmeye çalıştı. Bu sürede ailem de çok destek oldu. Hayalimde herhangi, bir teknik üniversiteye gitmeyi düşünüyorum. Sınava girecek öğrenciler de hiçbir şeye kafa yormasın. Her şey çok rahat ilerliyor.” diye konuştu.
Kursta İngilizce Öğretmenliği yapan Nuriye Bakan da bu yıl 32 öğrencinin dil eğitimi aldığını aktararak, “Başkanımızın desteği sayesinde ücretsiz kitaplar, İngilizce denemeler yaptık. Güzel bir eğitim yılı oldu. Güzel dereceler aldık. Başkanımızın desteği arkamızda olduğu sürece bu dereceleri daha da artıracağız.” dedi.
– Başarının imzası öğretmenlerin ama mimarı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu
Türkçe Öğretmeni Eda Kahveci ise öğrencilere her fırsatta “kılavuz” olamaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Kursun açıldığı günden bu yana her sene iki tane Kemer birincisi çıkardık. Bu bizim ana motivasyonumuzu oluşturuyor. Daha iyi sonuçlar çıkarmayı hedefliyoruz. Bu başarıların imzası belki bize ait ama mimarı kesinlikle Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu. Desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu bir ilke imza atarak belediye dershaneciliğine karşı bakılan önyargıyı kırmıştır. Türkiye'de daha önce belediye dershaneciliğinde böyle başarılar görülmemişti.”
Kurstaki Fizik Öğretmeni Duygu Aktüylü de yoğun geçen eğitim yılının ardından güzel dereceler elde ettiklerini belirterek, “Öğrencilerimiz tohum gibi filizlendi ve meyve vermeye başladı. Derecelerimiz var. Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum. Geleceğe yatırım en iyi yatırım.” dedi.
Tarih Öğretmeni Nurşen Gür ise Kemerli bir öğretmen olarak iki tane Kemer birincisi çıkarmalarından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun sürekli öğrenci ve öğretmenlerin yanında yer almasından her zaman moral ve motivasyon olarak iyi olduklarına değindi.
Kurs müdürü Suat Göv de kurstaki başarının asıl mimarı olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür ettiğini ifade ederek, bir sonraki üniversite sınavında çok daha iyi dereceler elde edeceklerine inandıklarını kaydetti.
Kimya Öğretmeni Habibe Çabuk, Matematik Öğretmeni Tuğba Koç ve Coğrafya Öğretmeni Burak Yaşar da üniversite sınavında derece elde öğrencileri tebrik ettiğini ve öğrencilerle öğretmenlere her zaman destek olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ettiğini aktardı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi