AKTOB toplantısı Kemer’de yapıldı


Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) aylık toplantısı Kemer'e bağlı Göynük mahallesinde bulunan NG Phaselis Bay Otel'de yapıldı. Toplantıda, turizmin çeşitlendirilmesi için yapılacak çalışmalar ve turizmde yaşanan son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İdris Taş, ABB Başkanı Böcek'in Turizm Danışmanı Osman Ayık, AKTOB üyeleri ve turizmciler katıldı.

Toplantıda, AKTOB Başkanı Kavaloğlu, turizmde yaşanan son gelişmeler, turizmin 12 aya yayılması ile ilgili yapılması gerekenler, turizmin çeşitlendirilmesi, Türkiye'nin dünya pazarındaki yeri ve önemi gibi konularla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Başkan Topaloğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, turizmin ülke ekonomisine büyük katkı sağladığına işaret ederek, tek geçim kaynağı turizm olan Kemer'de özellikle spor turizmi ile Kemer'in ön plana çıkmaya devam ettiğini belirterek, “Spor organizasyonlarına katkımız artarak devam ediyor. Ayrıca ilçemizin tanıtımı adına yaptığımız çalışmaları ara vermeden sürdürüyoruz” dedi.

AKTOB toplantısının gayet verimli geçtiğini belirten Başkan Topaloğlu, turizmin çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması ile ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi