Alman heyetten Kemer gezisi

Almanya'nın Schwabach şehri ile Kemer kardeşliğinin 25. yılı dolayısıyla Schwabach Belediyesi'nden gelen heyet, Kemer'de gezi programına katıldı.

Schwabach Belediye Başkan Yardımcısı Emil Heiniein, Schwabach Belediye Gençlik Çalışmaları Müdürü Susanna Regeisberger, Schwabach Belediyesi Meclis Üyesi Magdalena Reiss, Schwabach Belediyesi Personel ve Stratejik Koordinatörü Dr. Manuel Kronschnabel, Schwabach Belediyesi Çevre, Hareketlilik, Sürdürülebilirlik ve İklim Sorumlusu Dr. Maximilian Hartl, Schwabach Belediyesi Belediyeler arası Koordine, Kalkınma Politikası Sorumlusu Anna Spaulding, Schwabach – Kemer Kardeşşehir komitesi başkanı Ayşe Bıyık'ın oluşturduğu Alman heyet, Kemer Belediyesi tarafından hazırlanan gezi programı kapsamında, Göynük Fen lisesi 'ni ziyaret etti.

Göynük Fen lisesi Müdürü Ali Yıldırım, Alman heyeti karşıladı. Okul ile ilgili bilgiler verdi. Okulda ki öğrenciler ile sohbet eden Alman heyet, Öğretmen ve öğrencilere misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Alman heyeti okul müdürü Yıldırım'a Schwabach'ın simgesi olan varak altın hediye etti.

Alman heyet, Kemer Belediyesi Ülker – Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmen ve öğrencilerini de ziyaret etti.

Kemer Belediyesi Ülker – Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Oya Aslantaş, Alman heyete kreş hakkında bilgiler verdi. Alman heyet, Aslantaş'a Schwabach'ın simgesi olan varak altın hediye etti.

Alman heyet daha sonra Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni ziyaret etti. Bol bol fotoğraf çeken heyet, yerel tarihçi Ramazan Kar ile de sohbet etti. Kar, Alman heyete, Kemer hakkında bilgiler verdi.

Alman heyet, gezi programı sırasında Kemer Phaselis Antik Kenti'ni de gezdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi