ANAOKULU İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

Kemer Belediyesi'nin yer tahsisi ile Kemer'in tanınmış ilk turizmcisi Orduvar Akman ve eşi eğitimci Ülker Akman'ın katkıları ile yapımı devam eden anaokulunda çalışmalar hızla devam ediyor.
Arslanbucak Mahallesinde yapımı devam anaokulunda incelemelerde bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla eğitime destek olmaya devam ettiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Topaloğlu, anaokulundaki çalışmalarda sona doğru gelindiğini belirterek, “Çalışmalar çok hızlı ilerliyor. Sıvalar bitmek üzere. Elektrik kabloları döşeniyor. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Orduvar-Ülker Akman Anaokulu açılmış olacak. Eğitime yaptığımız katkılar artarak devam edecek. Kemerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.
Anaokulunu yaptıran Orduvar Akman ise anaokulun yerinin çok güzel olduğunu ve çalışmaların hızla devam ettiğini kaydetti.
Sık sık kendisinin de çalışmaları yerinde incelediğini ifade eden Akman, “Bizim çocukluğumuzda bu memlekette herkes cahildi. Okur yazar yoktu. Bunları gördüğümüz için eğitime bir hizmet yapalım dedik. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu bizim okul yapacağımızı duyunca yanımıza geldi. Önce denizcilik fakültesini yapalım dedik ama pandemi nedeniyle müteahhit falan bulunamadı. Sonra anaokulu yapalım dedik ve başladık. Bundan önce hiçbir belediye bize şu işi veya bu işi yapalım diye gelmediğini Başkan Topaloğlu'na da söyledim. Bize böyle bir teklifle geldiğinde ben de çok mutlu oldum. En kısa sürede de biteceğini düşünüyorum.” dedi.
Arslanbucak Mahallesi 436 ada 3 parseldeki 2 bin 96 metrekarelik arsa alanına yapılan anaokulu, 100 öğrenci kapasiteli olacak ve anaokulunun içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, tuvaletler ve çok amaçlı salonlar yer alacak.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi