ANAOKULU VE SANAT MERKEZİNDE ÇALIŞMALARDA SONA DOĞRU!

Orduvar - Ülker Akman Anaokulu ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Sanat ve Eğitim Merkezindeki çalışmalar hızla devam ediyor.
Kemer Belediyesi'nin yer tahsisi ile Kemer'in tanınmış ilk turizmcisi Orduvar Akman ve eşi eğitimci Ülker Akman'ın katkıları ile yapımı devam eden anaokulunda çalışmalarda sona yaklaşıldı.
Arslanbucak Mahallesinde yapımı devam eden anaokulu inşaatında çalışmalar büyük oranda tamamlanmış durumda.
436 ada 3 parseldeki 2 bin 96 metrekarelik arsa alanına yapılan anaokulu, 100 öğrenci kapasiteli olacak ve anaokulunun içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, tuvaletler ve çok amaçlı salonlar yer alacak.
- Eğitim ve Sanat Merkezi 3 Nisan'da açılıyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yaptırılan eğitim ve sanat merkezindeki çalışmalar da büyük ölçüde tamamlandı.
Kemer Belediyesi tarafından tahsis edilen Kemer Yeni Mahallede 345 ada 2 parseldeki bin 11 metrekarelik alana yapılan merkezin ATSO'nun kuruluşunun 140. yılı olan 3 Nisan'da açılması planlanıyor. Merkezin içerisinde müzik, tiyatro, halk oyunları ve meslek edindirme gibi kurslar olacak.
Söz konusu çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, Kemer'de en büyük eksikliklerden biri olan sanatsal faaliyetleri çözmek için ATSO ile iş birliği yaptıklarını söyledi.
ATSO'nun yaptığı sanat ve eğitim merkezinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, “Bu merkezin içerisinde müzik kursları, dil kursları, meslek edindirme kursları, halk oyunları kursları gibi kurslar olacak. Nisan ayında açılması planlanıyor. Kemer halkı burada sanat ve müzikle buluşacak. Desteklerinden dolayı ATSO Başkanı Davut Çetin ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Başkan Topaloğlu, Orduvar – Ülker Akman Anaokulunda da son rötuşların yapıldığına değinerek, “Anaokulunda şu anda çevre düzenlemesi yapıyoruz. Anaokulunda görev yapacak olan öğretmenlerimiz hazır. Hazırlıklar tamam. Gelecek eğitim ve öğretim yılında okulumuz faaliyete geçecek. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacağız. Eğitim varsa gelecek var. Kemerimize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi