ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK KEMER’DE

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer'de.
Belediye Başkanı Böcek, önce Kemer Belediyesini ziyaret etti. Ardından muhtarlarla ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi ve Kemer otopark ve kapalı pazar yerinin temel atma törenine katıldı.
Kemer Belediyesi önünde Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından karşılanan Başkan Böcek'in ziyaretleri sırasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, büyükşehir belediye danışmanları, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül, Gülsüm Bal ile Baki Yalın, meclis üyeleri İsmail Aka, Hasan Ali Acar, Emrah Ayhan, Mustafa Bilici, Ahmet Can ve Mustafa Tıraş ile belediye birim müdürleri katıldı.
Ziyarette konuşan Başkan Böcek, kendisi için ayrı bir yeri olan Antalya'nın en güzel ilçelerinden biri olan Kemer'de kendilerini ağırladıkları için Belediye Başkanı Topaloğlu'na teşekkür etti.
Başkan Topaloğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, karşılıklı iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.
Kemer'deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir toplantı yapmak için de Kemer'de olduklarını ifade eden Böcek, “Kemer'in sorunları konuşuyoruz ve bunlara çözüm üretmek istiyoruz. Kemer'de otopark ve kapalı pazar yerinin temel atma töreni için geldik. Hayırlısıyla ihalemizi yapmıştık. Şimdi temelini atıyoruz. Daha önce de Kemer Cumhuriyet Meydanında düzenleme çalışmaları yapmıştık. Bundan sonra da Kemer için yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Kemer Belediye Başkanımız sayın hocam Necati Topaloğlu ile iyi diyalog içerisindeyiz. Beraber hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Topaloğlu ise Kemer'e yaptıkları hizmetlerden dolayı Başkan Böcek'e teşekkür ederek, “Otopark ve kapalı pazar yerinin temelini atıyoruz. Kemer'de büyükşehir belediyesi ve ASAT ile koordineli şekilde çalışıyoruz. Tüm destekleri için sayın Başkan Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Belediye ziyareti sonrası Böcek ile Topaloğlu ve beraberindekiler, Kemer Fame Otelde düzenlenen “Kemer Buluşması” programına katıldı.
Toplantıda, muhtarların sorumlu oldukları mahallelerin sorunları ve ihtiyaçları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
- Kemer'e otopark ve kapalı pazar yeri temeli atıldı
Program kapsamında daha sonra otopark ve kapalı pazar yerinin temel atma töreni yapıldı. Törene, CHP Antalya milletvekilleri Cavit Arı, Rafet Zeybek ve CHP Antalya eski Milletvekili Tuncay Ercenk de katılım sağladı.
Törende konuşan Böcek, daha önce Kemer'de şoförlük yaptığını ve Kemer'e çok borcu olduğunu ifade ederek, borcunu ödeyebilmek için bir yola çıktıklarını söyledi.
Böcek, yaptıkları yatırımlarla ilgili de bilgiler vererek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar altyapı dahil olmak üzere 76 milyon 650 bin lira yatırım yaptık. Devam eden işlerimiz var. Bunlar arasında Kemer'de yaptığımız Cumhuriyet Meydanı da var. Bugünlere kadar bana verilen oyları helal ettirilerek geldik. Önce Allah'a sonra halkımıza sandıkta hesap vererek geldik. Kapalı pazar yeri ve otoparkımızın yapım süresi yönetmeliklere göre 400 gün olarak yapılmış. Ama yüklenici firma ile görüştük ve gününden önce teslim edeceklerini söylediler. En kısa zamanda bu yeri Kemerlilerin hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.
Başkan Topaloğlu da yaptığı konuşmasında, Büyükşehir Yasası'ndan sonra bazı yerlerin büyükşehir belediyelerine geçtiğini hatırlattı.
Pazar yerlerinin büyükşehir belediyesine ait olmasından dolayı Başkan Muhittin Böcek'e pazar yerinin durumunu gösterdiklerini anlatan Başkan Topaloğlu, “Görüntüsü Kemer'e yakışmıyordu. İhalesi çok önce yapıldı. Dövizdeki oynamalardan dolayı yaklaşık 2 aylık bir zaman kaybımız oldu. Söz konusu yerimiz turizm sezonuna yetişecek. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kemer'e bir güzellik daha katıyoruz. Kemer Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi çok iyi bir ilişki içerisinde. Kemer'e yapılacak olan her güzel şeyi beraber yapıyoruz. Aynı zamanda Kemer girişindeki giriş takını da büyükşehir belediyemiz yapacak. Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun. Kemer'e hayırlı olsun.” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Böcek ile Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, otopark ve kapalı pazar yerinin temeli için butona bastı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi