ANTALYA GENELİNDE BEKLENEN ŞİDDETLİ SAĞANAKTAN KEMER İLÇESİNİN DE ETKİLENMESİ BEKLENİYOR

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yarın (13.12.2020) Kemer bölgesinde etkili olacağı bildirilen şiddetli sağanak nedeniyle vatandaşları uyardı.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Antalya genelinde beklenen şiddetli sağanaktan Kemer ilçesinin de etkilenmesi bekleniyor.

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer'de sağanak nedeniyle herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini söyledi.

Metrekareye yaklaşık 100 kilogram yağışın düşmesinin beklendiğini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri dün geceden beri alarm durumunda. Belediyenin tüm ekipleri tedbirlerini aldı. En büyük sıkıntımız, daha önce kömürlük olarak kullanılan yerlere oturma ruhsatı verilmesi. Kot seviyesinin altında olduğu için sel buralara gidiyor. Olumsuz bir durum yaşanmaması için ekiplerimiz buralarda yaşayan vatandaşlarımızı uyardı. Lütfen tedbirlerimizi şimdiden alalım.” diye konuştu.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgilide açıklama yapan Başkan Topaloğlu, “Ülke genelinde yasağa uyuluyor. Bu güzel bir şey. Pandemi, tamamen çemberini daralttı. Bunu bertaraf etmek bizim elimizde. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralı çok önemli. Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kemer Belediyesi İletişim Merkezi ekipleri görevlerinin başında. Belediye olarak sokağa çıkma yasağında da vatandaşın acil ihtiyaçlarını karşılamak için sahadayız.” ifadelerine yer verdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi