ARSLANBUCAK KAPALI PAZAR YERİ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI


Kemer Arslanbucak Mahallesi kapalı pazar yeri temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın, meclis üyeleri Hasan Ali Acar, Emrah Ayhan, Ferhan Fidan, İsmail Aka, belediye birim müdürleri, belediye Çamyuva mahalle sorumlusu Özgür Şahin, belediye Tekirova mahalle sorumlusu Adem Barış, Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Arslanbucak Mahalle Muhtarı İsmail Uğur, Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay, Kiriş Mahalle Muhtarı Faiz Çetin, Çamyuva Mahalle Muhtarı Rıdvan Vicir, ve davetliler katıldı.
Temel atma töreni, urban kesimi ve duaların okunmasıyla başladı. Dualardan sonra kapalı pazar yerinin temeli atıldı.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer'e ikinci kapalı pazar yerini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Kemer'e hizmet etmeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, “3 bin metrekare oturum alanı var. 116 tane esnaf olacak. 110 metrekare alanda da tuvaletler, çocuk emzirme odaları, zabıta odası ve mutfak olacak. 3 ay sonra yüklenici firma bize burayı teslim edeceğini söyledi. İhaleyi alan firma 4 milyon artı KDV ile yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak. Kemerimize yakışır bir pazar yeri olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kemer'e hayırlı olsun.” diye konuştu.
Arslanbucak mahalle muhtarı İsmail Uğur ise Kemer'e güzel bir hizmet geldiği için oldukça memnun olduklarını kaydetti.
Uğur, mahalleye kazandırdığı hizmetlerden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.
İnşaat mühendisi İbrahim Halil Demirkan da gelecek ayın sonuna doğru pazar yerinin kapalı alanının inşaatının biteceğini belirterek, yaklaşık 2,5 ay içerisinde pazar yerini bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
Toplam 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak kapalı pazar yerinde 116 esnafın tezgah açabileceği belirtildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi