ATATÜRK PARKINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Türkiye'nin en önemli turizm lokomotifleri arasında yer alan Kemer'i daha modern ve estetik şekilde dizayn etmeye devam ediyor.

Kemer'de insanların rahatlıkla dolaşabileceği ve vakit geçirebileceği daha estetik ve modern parkların olmaması, Başkanımız Topaloğlu'nu harekete geçirmiş ve Atatürk Parkını eski karanlık görüntüsünden arındırmıştı.

Atatürk Parkı içerisindeki yapıların yıkılmasının ardından park içerisinde yapılacak olan proje kapsamında yüklenici firma çalışmalara başladı.

İçerisinde ‘Kemer Villa' isimli ters ev, kafe, kitap okuma ve dinlenme yerleri, yürüyüş yolları, koşu yolları, aydınlatmalar ve yeşil alanlar oluşturulacak. Parkın girişine ise çalışmalar tamamlandıktan sonra mevcut konumunda bulunan Pegasus heykeli taşınacak.

Çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasının ardından Kemer hak ettiği bir hizmete daha kavuşmuş olacak.

Vatandaşlarımızın ve ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerin refah bir şekilde vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği bir ortam oluşturulmuş olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkanımız Topaloğlu, Atatürk Parkının ihalesinin yapılarak yüklenici firmaya yer tesliminin gerçekleştirildiğini söyledi.

Pandemi nedeniyle Atatürk Parkında şantiyenin biraz gecikmeli kurulduğunu aktaran Başkanımız Topaloğlu, “Şantiye çalışmaları başladı. Burada yaklaşık 6 aylık bir çalışma yapılacak. Toplam maliyeti 6 milyon lira. Parkın içerisindeki köprüler yenilenecek. Kemer'e yakışan bir kafe olacak. Parkın sonunda ters ev yapılacak. Yürüyüş yolları, aydınlatma, oturma grupları olacak. İçerisindeki dereyi de denizden su basarak doldurmayı planlıyoruz. Her şey daha güzel olacak. Kemer'e hizmetlerimiz artarak devam edecek.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi