BAŞARILARINI BAŞKAN TOPALOĞLU İLE PAYLAŞTILAR

Kemer Belediyesi tarafından gençlerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla, Başkan Necati Topaloğlu tarafından ücretsiz olarak hayata geçirilen Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılını başarıyla tamamlayan ve dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri, Kurum Müdürü Suat Göv, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Asım Yıldırım ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu ziyaret etti.

Başkan Topaloğlu, öğretmen ve öğrencilere başarılarından dolayı hediye verdi.
Merkezde üniversiteye hazırlanan öğrencilere verilen ücretsiz eğitimler sonucunda, öğrenciler Türkiye genelinde ilk 20 bin sıralamasında 7, ilk 50 bin sıralamasında 14 öğrenci, ilk 100 bin de 18 öğrenci ile dereceye girdi.

Pandemiye rağmen başardınız, sizleri tebrik ediyorum!

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Topaloğlu, gençleri kutlarken “Başarı önce sizlerin, ailenizin, öğretmenlerinizin. Biz de sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Amacımız neydi? Kemer'e eğitimi yerleştirmekti. Öğretmenlerimiz çalıştı, aileleriniz destek oldu, sizler de çalıştınız sonuçta bir yere kadar getirdik ve başarıyı yakaladık. Bundan sonra daha da iyi olacağına inanıyorum. Biz Kemer Belediyesi olarak üzerimize düşen her şeye hazırız. Sizlerle bir kere daha gurur duyuyoruz. Yani siz artık Kemer'de çıtayı yükselttiniz. Sonuçta başardınız. Pandemiye rağmen başardınız. Çünkü bu dönem herkesin psikolojisi normal değildi ama zor bir dönemden geçiyoruz. Eğitimler bu süre içerisinde, yüz yüze olmadı, uzaktan bir eğitim oldu, tekrar yüz yüze döndük derken çocuklarımız ilk yıl da olsa başardı. Ben tüm çocuklarımızı, sizleri ve velilerini kutluyorum. Bundan sonra başarının çıtası yükseldi ve yükselerek devam edecek. Yolunuz açık olsun arkadaşlar” dedi.

Sevincimiz, kelimelere sığmıyor!

Kurum Müdürü Suat Göv yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz yıl yoğun bir eğitim alan gençler sınavlar sonrasında başarıları ile göz doldurdular. 2 milyon 500 bin öğrenciden 3 bin 476'ıncı aynı zamanda sözel birincisi Kemer'de. Belgin Armağan Türkiye'de ilk 8 binde. Aynı zamanda öğrencimiz dilde Kemer birincimiz. Birincilikleri teyit edildi. Sevincimiz, kelimelere sığmıyor. Çocukları şu an burada görmek insana mutluluk veriyor. Aynı zamanda üniversite tercihlerine başladık. Tüm Kemer'e ücretsiz bir hizmet veriyoruz.” diye konuştu.

Ne dediler?

DUYGU AKTÜYLÜ ( Fizik Öğretmeni )
“Zaten zor bir süreçten geçtik işin açıkçası. Pandemi vardı. Çocukların okulunun açılıp açılmayacağı öyle zaman oldu ki netleşmedi. Bazen okula 2 gün gittiler sonra gidemediler. Çok iyi organize olmamız gerekiyordu. Okullarımıza öncelik vererek açıkçası onlarla iş birliği yaparak devam ettik. Ona göre ders programlarını ayarladık. Çalıştık, çabaladık. Sonunda da sonucu aldık. Mutluyuz. Önümüzdeki yıl daha iyi hedeflerle başladık. İyi olacak diye düşünüyoruz.”

NURİYE BAKAN (İngilizce Öğretmeni )
“Dilde de öğrencilerin önü çok açık. Yani giren sayısı az olduğu için her şekilde atanabiliyorlar. Üniversiteye gidebiliyorlar. İstedikleri bölüme gidebiliyorlar. Bu açıdan daha çok yani dil sınıfında daha fazla destek vermemiz gerektiğini düşünüyoruz.”

EDA KAHVECİ (Türkçe Öğretmeni )
“Bu yıl gelen arkadaşlar da 12'inci sınıflar. Nasıl bir yıl geçireceğimizi hala ön göremiyoruz. Şu an kayıtlı arkadaşlarımız 10'uncu ve 11'inci sınıfları zor geçirdi. Dolayısıyla 9'uncu sınıftan mezun gibi hareket etmemiz gerekiyor. Çünkü bu arkadaşlarımızın 10'uncu ve 11'inci sınıfları sıkıntılı geçti. Dolayısıyla yine böyle temelden alarak, çaba göstererek, eksiklerini tamamlaya tamamlaya giderek bir yıl geçirmemiz gerekecek. Elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklar disiplinli şu anda. Son derece iyi. İlk derslerimizi yaptık zaten. İlk ayımızı atlattık. Buradan da çok iyi sonuç alacağımızı söyleyebilirim. Umuyoruz en azından.”

FİDAN BEYZA ÜNAL ( Öğrenci )
“Ben Ahmet Erkal kursuna gelmeden önce daha önce özel eğitim kursuna gittim. Buraya geldiğim zaman orada gördüklerimden çok bir şey beklemiyordum açıkçası. Ama daha sonra deneme sınavından sonra olsun, derste anlamadığımda hocaların bana olan tepkileri olsun beni bir şaşırttı açıkçası. Çünkü böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Ya fidan sen bu soruyu yapamadın. Neden yapamadın? Nerede eksiğin var? Nerede eksiğin var? Gel bir giderelim. Gel baştan bir başlayalım denilmesi bile beni çok mutlu etmişti. Bu konuda gerçekten kursta umduğumdan bin kat fazlasını buldum diyebilirim. Bu konuda gerçekten çok teşekkür ederim. Onun haricinde hep şunu düşünüyordum ya öğretmenlerimi gururlandıramazsam, ya başaramazsam diye. Ama çok şükür onlar aradığı zaman gülerek ve sevinçle sayısalda 40 bin'e girdiğimi söyleyebildim onlara. Şu anda tercih zamanında şu bölümü mü yazsak bu bölümü mü yazsak diye düşünmek gerçekten çok güzel bir şey. Her şey için gerçekten çok teşekkür ederim sizlere.”

ELİF ŞEVVAL BALCI ( Öğrenci )
“İlk başladığımızda okulumuzdan daha iyi bir eğitim alacağımızı anlamıştık. Çünkü daha ilgiliydi öğretmenlerimiz. Daha verimliydi. Zaman zaman canlı derslerimiz olsun yüz yüze eğitimde olsun zorlandık ama çok güzel geçirdik. Test kitaplarımızda olsun derslerimizde olsun hep destek oldunuz teşekkür ederiz. Sonucuna güzel bir şekilde ulaştık.”

BELGİN ARMAĞAN TAMUÇİN ( Öğrenci )
“Başta kendim yapabilirmişim gibi düşünüyordum ama yapamıyormuşum. Geldiğimde netlerim bayağı bir düşüktü diğer arkadaşlarıma göre. Özellikle sınavın ilk safhası olan TYT'de. Ama ondan sonra kursta zaman geçtikçe daha fazla ilerlemeye başladı, netlerim yükselmeye başladı. Bayağı aslında yardımcı oldu yani kurs bu konuda bana. Bütün başarımı şu an kursa borçluyum denebilir. Kendim yapsaydım yapamazdım yani.”

ORHAN KEMAL DİNÇ ( Öğrenci )
“Ben teşekkür etmek istiyorum, bize böyle bir eğitim kursu açtığınız için, bize böyle bir öğretmen kadrosu topladığınız için. Kendileri gerçekten bize bu yolda çok yardımcı oldu bu sıkıntılı pandemi sürecinde ders mi çalışsak gezsek mi bu tür ikilemler arasında bizi gerçekten bir yola soktular tüm hocalarımız. Bunu sağlayan da sizsiniz, belediyemiz. Dolayısıyla hepinize teşekkür ediyorum bunu sağladığınız için. Arkadaşlarımın da dediği gibi bu kurs olmasaydı belki burada çoğumuz oturmayacaktı. Çünkü burası bize bir disiplin sağladı. Belki kendimizin hiçbir zaman sağlayamayacağı disiplindi. Dolayısıyla teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız hepinizi seviyorum.”

BARAN GÖRGÜLÜ ( Öğrenci )
“Ben öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Çünkü ben bu sıralamayı tek başıma yapamazdım. Gerçekten de ilk baştan beri ben bunu düşünmüyordum. Buraya Kursa başladıktan sonra kendime güvenim arttı, netlerim arttı. Bir bakıyorum üniversite istemeye başlamışım. En son dedim ki o üniversiteye ben gideceğim dedim. Ben bu üniversiteyi bu yıl kazanacağım. Öğretmenlerimi ve sizi gururlandıracak şekilde en iyi üniversiteye gitmek istiyorum. Hani gidersem oradan kendimi daha da başarılı olacağım. Hissediyorum bunu. Burada kalmayacak bu. Ama olmazsa da ben uğraştığımı ve öğretmenlerimi gururlandırdığımı biliyorum. Bu yüzden ben çok mutluyum. Hakkını verdiğimi düşünüyorum. Sizin de bize desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

ALPER SAF ( Öğrenci )
“Bize çok şey kattı. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

ERKUT KURT ( Öğrenci )
“Kursa ilk geldiğimde ben de diğer arkadaşlarımız gibi TYT-AYT'nin ne olduğunu bilmiyordum. Sınav sisteminden bihaberdik ve kendi okulumuzdaki eksiklerden dolayı çoğu dersten eksik kalmıştık. Şahsen kendi okulumdaki öğretmen kadromda birçok eksik bulunuyordu. Bu yüzden çok iyi bir eğitim alamadık. Ama kursa geldiğimizde sıfırdan başlamış insanlar olarak bile yani sınavdan bile bihaber olan insanlar olarak bile bizi çok iyi yerlere taşıdılar. Başta kursumuzu açan Necati Topaloğlu hocamız olmak üzere bütün öğretmenlerime teşekkür etmek istiyorum. Bana olan destekleri için aileme ve tabi ki motivasyon kaynağı olan öğretmenlerime, aileme ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi