Başkan Topaloğlu, belediye personeli ile yemekte buluştu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi personeli ve aileleriyle hafta sonu yemekte bir araya geldi.

Kemer Akra Otel'de Belediye Başkanı Topaloğlu tarafından verilen hafta sonundaki yemek programına, Başkan Topaloğlu'nun yanı sıra eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve eşi Hale Gül, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Baki Yalın, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Tıraş, Mustafa Bilici, belediye birim müdürleri ve belediye personeli ve aileleri katıldı.

Yemek programında, Başkan Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Gül ve Yalın ile meclis üyesi Mustafa Tıraş, masaları tek tek dolaşarak belediye personeli ile selamlaştı ve sohbet etti.

Program kapsamında sanatçılar Ezgi Gündüz ve Serdar Şimşek sahne aldı. Sanatçıların seslendirdiği şarkılar, salonu dolduran belediye personeli tarafından büyük alkış topladı. Belediye personeli, sanatçıların seslendirdiği eserlerle gönüllerince dans edip eğlendi.

Başkan Topaloğlu, programda yaptığı konuşmada, yaklaşık 5 yıldır belediye personeli ile beraber çalışmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Göreve geldiği günden bu yana kendilerinin ve personelin mutlaka eksikleri olduğunu ancak eksiklere değil bardağın dolu tarafına baktıklarına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Görevi devraldığımız günden bu yana iki yıl pandemi, 2 yıl savaş, yangınlar ve depremler oldu. Arkasından “EYT depremi” oldu. Bunlara rağmen mesai arkadaşlarımızın özlük haklarını hiç aksatmadık. Personelimizin maaşlarını günü gününe yatırdık. Kurban Bayramı'ndan 10 gün önce maaşlarını yatırdık. Bunlar sizin alın teriyle kazandığınızdır. Ananızın ak sütü gibi helal olsun. Keşke daha iyi şartlar altında çalışsaydık ama elimizden gelen bu.” dedi.

Yerel seçimlerin yaklaştığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Haziran ayında sendika ile toplu sözleşme yaptık. Paralarınızı verdik ve arkasından tekrar verdik. Ananızın ak sütü gibi helal olsun. Daha önce Göynük Belediye Başkanlığı da yaptım. Her zaman şunları söyledim. Ben dahil hiçbir siyasetçinin ne bayrağını sallayın ne arabanızı giydirin ne seçim bürosuna gidin ne de mitingine gidin. Sonunda üzülen siz olursunuz. Böyle yapan olduğunda her zaman işçi kaybetmiştir. Oy verme zamanı gelince elinizi vicdanınıza koyun sonra oyunuzu kullanın.” diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana eğitim konusuna çok önem verdiklerine vurgu yapan Başkan Topaloğlu, şunları söyledi:

“Ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini ücretsiz şekilde karşıladık. Bunu 10 yıl boyunca Göynük Belediye Başkanlığım zamanında da uyguladım. 1400 lise öğrencisini evden okula, okuldan eve, okuldan dershaneye, dershaneden eve ücretsiz şekilde taşıyoruz. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda 400 öğrencimize ücretsiz olarak üniversite sınavına hazırlık kursu veriyoruz. Bu sene Türkiye 117'ncisi, Antalya ve Kemer birincisi Şevval Yağmur Öztürk bizim kursumuzdan çıktı. Ailesi Kemer'de ikamet eden 1.100 üniversite öğrencisine turizmcilerin de desteği ile ayda 1.500 lira burs desteği veriyoruz. Bunların hepsini sizlerle beraber yapıyoruz. Yapılan işlerin bir muhasebesini yapın ve elinizi vicdanınıza koyun öyle oy kullanın. Sizleri seviyoruz. Sizlerle çalışmaktan gurur duyuyoruz. Çocuklarınız ana sınıfından üniversiteyi bitirene kadar Kemer Belediyesi'ne emanet.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi