BAŞKAN TOPALOĞLU KARDEŞ ŞEHİR TRUSKAVETS’TE

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, kardeş şehir ilişkilerinin gelişimi amacıyla Ukrayna'nın Truskavets şehrine gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında görüşmelerini sürdürüyor.
Başkan Topaloğlu, Truskavest belediye başkanı Andrii Kulchinskyi ile bir araya geldi. Ziyarette bölge milletvekilleri ve bölgede bulunan turizmciler ile bir araya gelen Başkan Topaloğlu'na Kemer Belediye meclis üyeleri Hasan Ali Acar, İsmail Aka, Ferhan Fidan ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Temsilcisi Ayşegül Zeybek Uçar da eşlik etti. Toplantıda Başkan Topaloğlu ve Truskavest belediye başkanı Andrii Kulchinskyi bölgeleri hakkında karşılıklı bilgiler verdiler.
Andrii Kulchinskyi yaptığı konuşmasında, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğu ve heyetini Truskavest'te konuk etmekten duydukları memnuiyeti ifade ederek “ Yaklaşık üç ay önce Kemer'deydik. Sayın Başkanın konuğu olduk. Bizleri orada çok iyi ağırladı. Kemer çok güzel bir yer. Turizm anlamında da Türkiye'nin önde gelen destinasyonlarından bir tanesi. Orada bulunduğumuz sürece bizlere gösterdikleri misafirlikten dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendilerini burada görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kardeş şehir ilişkilerimizin gelişerek devam edeceğini umuyorum.”dedi.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da yaptığı konuşmasında “ Kardeşi şehir ilişkilerinin iki ülke arasındaki gelişim açısından önemi büyük. Yakın ilgileri için kendilerine teşekkür ediyorum. Değerli Başkan Andrii Kulchinskyi, meclis üyeleri bölge milletvekilleri ve bölgede bulunan turizmciler ile birlikte bir toplantı yaptık.Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Kemerimizi ve güzelliklerini anlattık. Burada sağlık turizmi yapıyorlar. Truskavets'i, 2021 yılında 220.000 kişi ziyaret etmiş. Biz de 2021 yılında Pandemi olmasına rağmen yaklaşık 3 milyon üzerinde bir turistin ziyaret ettiğini ve kendileri ile işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu anlattık. Çok iyi bir görüşme oldu. Truskavest'ten son dönem Kemer'e tatil yapmaya gelenler artmış durumda. Kemer'in çok güzel olduğunu söylediler. Önümüzdeki günlerde buradaki turizmciler ve Kemer'deki turizmcileri bir araya getirerek yapılabilecek çalışmalar ve yatırımlar hakkında bir toplantı organize edeceğiz.”diye konuştu.
Andrii Kulchinskyi, kardeşi şehir Kemer ile karşılıklı iyi ilişkilerin devam edeceğini belirterek, Başkan Topaloğlu ve Kemer heyetine Truskavets şehrini simgeleyen bir plaket ile şehri anlatan çeşitli hediyeler verdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi