BAŞKAN TOPALOĞLU ATÖLYELERİN AÇILIŞINA KATILDI, ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu'nda düzenlenen kermese katıldı.
Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu okul aile birliği tarafından okul bahçesinde düzenlenen kermese, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar da katıldı.
Kermes öncesi öğretmenler ve okul müdürü Murat Aksoy ile bir araya gelen Belediye Başkanı Topaloğlu, okulun ihtiyaçları konusunda fikir alışverişinde bulundu.
- Atölyelerin açılışı gerçekleştirildi
Başkan Topaloğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekar ile öğretmenler, okulda hazırlanan masal, tasarım ve el becerileri ile akıl ve zeka oyunları atölyelerinin açılışını gerçekleştirdi.
Minik öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesen Başkan Topaloğlu, öğrencilerle yakından ilgilenip sohbet etti, geleceğin anahtarı öğrencilerin başını okşadı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekar, masal atölyesinde çocuklara masal okurken, Başkan Topaloğlu ve öğrenciler de birlikte şarkılar söyledi.
Tasarım ve el becerileri atölyesinde öğrencilerin geri dönüşüme kazandırılan eşyalarla yaptığı eserleri inceleyen Başkan Topaloğlu, akıl ve zeka oyunları atölyesinde ise Bekar ile okul müdürü Aksoy'un satranç oyununu izledi.
Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler daha sonra okul aile birliğinin düzenlediği kermeste birbirinden lezzetli ürünlerin sergilendiği stantları gezdi.
Kermeste toplanan paraların okulun ihtiyaçları için harcanacağı belirtildi.
Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, düzenlenen kermese ve atölyelerin açılışına katılmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Geleceğin teminatı olan çocukların çok zeki olduklarına vurgu yapan Topaloğlu, “Bu çocuklarımıza destek olmak gerekiyor. Kemer Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği veriyoruz. Okulların kapanmasıyla birlikte Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulumuzun iç ve dış boyasını yapacağız. Sınıflardaki klimalar da çok eski. Onları da yenileriyle değiştirmek için çalışacağız. Çocuklarımıza iyi bir eğitim yuvası hazırlarsak onların eğitimi de iyi olur.” dedi.
- Çocuklarımızın kırtasiye malzemeleri hazır
Kemer Belediyesi olarak eğitime her alanda hizmet ettiklerinin altını çizen Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti:
“Kemer Belediyesi olarak her yıl ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini hazırlıyoruz. Bütün kırtasiye malzemelerini hazırladık. Okullar açıldığında her okulumuza bu malzemelerimizi vereceğiz. Eğitimde hiçbir masraftan kaçmıyoruz. Çocuklarımız iyi eğitim alsın diye her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi