BAŞKAN TOPALOĞLU, ŞİDDETLİ SAĞANAK SONRASI DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

BAŞKAN TOPALOĞLU, ŞİDDETLİ SAĞANAK SONRASI DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, hafta sonu etkili olan gök gürültülü sağanak sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Topaloğlu, hafta sonu Antalya'da etkili olan ve birçok ilçede tarım alanları, ev ve işyerlerinde hasara neden olan şiddetli sağanak sonrası Kemer'deki son durum hakkında bilgiler verdi.

Sağanak öncesi Antalya Meteoroloji Antalya 4. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Kemer bölgesinde şiddetli sağanak olacağını kendilerine bildirdiklerini anlatan Başkan Topaloğlu, “Meteoroloji yetilileri metrekareye 100 kilogram yağışın düşeceğini söylediler. Bizde ona göre tüm önlemlerimizi aldık. Anonslarla ve sosyal medya üzerinden vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Zemin katta oturanlar telefonla arandı ve konu hakkında bilgilendirildi. Belediye ekiplerimiz mesai gözetmeksizin canla başla çalıştı. Kemer'de zemin kotunun aşağısında olan birkaç yeri su bastı. Ekiplerimiz anında müdahale etti. Bölgemizde bunun dışında bir olumsuzluk olmadı. İnşallah afet yaşamayız. Belediye ekiplerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Topaloğlu, Çıralı – Olympos arasındaki bağlantıyı sağlayan köprünün şiddetli sağanak nedeniyle hasar gördüğünü, hasar gören bölümünün belediye ekipleri tarafından tamir edildiğini ve tekrar hizmete geçtiğini söyledi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi