BAŞKAN TOPALOĞLU TOKAT’TA

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Uluslararası Ekoturizm ve Sürdürülebilir Turizm Derneği'nin düzenlediği “Ekoturizm Ödülleri” kapsamında Kemer Belediyesinin alacağı ödül için Tokat'a geçti.
Tokat ziyareti sırasında Başkan Topaloğlu'na, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Temsilcisi Ayşegül Zeybek Uçar da eşlik etti.
Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Eroğlu, ziyaretlerinden dolayı Başkan Topaloğlu ve beraberindekilere teşekkür etti.
İlk defa tanışmalarına rağmen Başkan Topaloğlu'nun çok sıcak kanlı ve cana yakın bir insan olduğunu gördüğünü anlatan Eroğlu, Topaloğlu'nu alimler konağı, fazıllar yurdu, şairler yatağı, Anadolu'nun mayası olan Tokat'ta ağırlamaktan da mutluluk duyduklarını kaydetti.
Eroğlu, Başkan Topaloğlu'nun Kemer'de çok güzel hizmetler yaptığına inandığını belirterek, “Başkan Necati Topaloğlu, Kemer'de güzel işler yapmaya devam edecektir. Burada birçok büyükelçi, ekoturizm profesyoneli, medya mensupları, sosyal medya fenomenleri ve özel davetlilerin katılacağı bir çalıştay düzenliyoruz. Necati başkanda burada ödül alacak kişilerden birisi. Çalıştayda Tokat'ı da tanıtmış olacağız. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Başkan Topaloğlu ve ekoturizm ödülleri kapsamında düzenlenen programa katılanlar daha sonra Tokat Müzesi, Yağ Basan Medresesi, Deveciler Hanı, Tokat Etnoğrafya Müzesi ve bölgenin tarihi yerlerine düzenlenen kısa tanıtım gezisine katıldı.
Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Eroğlu'na teşekkür etti.
Tokat'ın tarihinin çok eskilere dayandığını belirten Başkan Topaloğlu, düzenlenen çalıştayda değerli insanların yer alacağını ifade etti.
Ekoturizmin önemine vurgu yapan Topaloğlu, “Ekoturizm artık dünyada daha fazla yayılmaya başladı. İnsanlar artık oteller yerine doğayla bütünleşen yerlerde tatil yapmak istiyor. Kemer Belediyesi olarak biz de bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Belediye olarak Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kemer'de her zaman eko turizme önem verdik. Ekoturizm ve sürdürülebilir turizmin yaygınlaştırılması adına çalışmalarımız devam edecek. Eko dostu Ekoturizm ödülüne bizi layık görenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Topaloğlu, Kemer'de belediye olarak etnoğrafya müzesi çalışmalarına hızla devam ettiklerini ve müzenin açılmasından sonra ilçe turizmine katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

Kemer Belediyesi, “Best Ecological Destination” kategorilerinde yapılan başvuruyu değerlendiren dernek, 100'e yakın ülkeden bine yakın aday içerisinden, dünya genelindeki en iyi Eko dostu Ekoturizm ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Ödül töreni, 28 Temmuz saat 19:00'da Tokat Dedeman Otel'de yapılacak.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi