BAŞKAN TOPALOĞLU, YANGIN NÖBETİ TUTANLARLA YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaz aylarında yangın nöbeti tutan gönüllülerle yemekte bir araya geldi.

Göynük Mahallesindeki Kemer Belediyesi Günübirlik Alanda düzenlenen yemek programına, Başkan Topaloğlu'nun yanı sıra Başkan Yardımcısı Emin Gül, belediye birim müdürleri, belediye Tekirova mahalle sorumlusu Adem Barış, Çamyuva mahalle sorumlusu Özgür Şahin, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Konyaaltı Orman İşletme Müdürü Dilek Öztekin, ormancılar ve gönüllü gençler katıldı.
Sosyal medya üzerinden örgütlenerek gece gündüz orman nöbeti tutan gönüllüler, düzenlenen yemek programından dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Yemek sonrası açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Ağustos ayında Türkiye genelinde orman yangınları, trafik kazaları, sel felaketleri yaşandığını hatırlattı.
Kemer'de yangınlara karşı tedbirler alındığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Orman yangınları çıkmasın diye gençlerimiz çok uğraştı. Gece gündüz nöbet tuttu. Otelciler kumanya desteği sağladı. Belediye olarak biz de gençlerimizin yakıt masraflarını karşıladık. Otelciler ayrıca su tankeri aldı ve belediyemize teslim etti. Beraber olduğumuz müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Allah birliğimizi bozmasın.” diye konuştu.
KETOB Başkanı Sarıkaya ise yangın nöbetinde müthiş bir dayanışma sergilendiğini belirterek, bu dayanışmanın devam edeceğini kaydetti.
KETAV Başkanı Yorulmaz da Kemer'de büyük bir orman yangını çıkmadığına değinerek, bunda en büyük payın yangın nöbeti tutanların hızlı şekilde birlik ve beraberlik örneği göstermeleri olduğunu dile getirdi.
Konyaaltı Orman İşletme Müdürü Öztekin de orman nöbeti tutan gönüllülere teşekkür etti.
Nöbet tutan gençlerden 17 yaşındaki Erşah Demirci, yaz döneminde Arslanbucak ve Çamyuva mahallelerinde nöbet tuttuklarını ve desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.
Nöbet tutan gençlerden Seyfi Demir Ataş da yeşil vatanı korumanın herkesin görevi olduğunu ve gençler olarak bu görevi devam ettireceklerini ifade etti.
- Dünya temizlik gününde farkındalık oluşturdular
Yemek programı sonrası 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla yemeğe katılanlar çevrede temizlik yaptı.
Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çevrede temizlik de yapıyoruz. İnsanlarımızın çevreyi temiz tutması gerekiyor. Şimdi temizliyoruz ama arkasından tekrar çevreyi batırırsak hiçbir anlamı kalmaz. Herkesin daha duyarlı olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi