BAŞKAN TOPALOĞLU’NDAN BELDİBİ’NE MÜJDE

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Beldibi sakinlerinin daveti üzerine mahalleliler ile bir araya geldi. Tal Beach Hotel'de gerçekleşen buluşmaya, Kemer Belediye Meclis Üyesi Ferhan Fidan, Beldibi Muhtarı Bayram Ali Talih de katıldı. Beldibili bayanlar 300 kişinin imzaladığı dilekçe ile Beldibi'ne zincir marketlerin gelmesi için taleplerinin olduğunu söylediler. Ayrıca, Beldibili bayanlar evlerinde yaptıkları ikramları buluşmaya gelenler ile paylaştı.
Kemer Belediyesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten mahalle sakinleri, imar planları başta olmak üzere mahalle sorunlarını Başkan Topaloğlu'na yöneltti ve ilgisinden dolayı teşekkürlerini sundu.
Kemer Belediye Başkanı Necati Tapaloğlu, Beldibi'ne bir müjdesinin olduğunu söyleyerek Atatürk Parkı'nın Milli Parklardan, Turizm Bakanlığı'na geçtiğini ve Çamyuva'da Turizm Bakanlığı tarafından yapılan Günübirlik alan gibi bir şekilde yapılacağını söyledi. Yeni Günübirlik alanının Mayıs ayına kadar hazır olmasını beklediklerini ve bu aşamada Kemer Belediyesi olarak üzerlerine düşecek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Atatürk Parkı'nın bölge için önemli bir değer olduğunu söyleyen Başkan Topaloğlu “Sizlere sevinçli bir haber vermek istiyorum. Önceki gün Ankara'daydım. Beldibimizin en önemli değerlerinden birisi olan Atatürk Parkı artık Milli Parklardan alınarak Turizm Bakanlığı'na geçti. Günübirlik yer olacak.Turizm Bakanlığı temsilcileri burayı ölçtüler.Bakanlık buraya en kısa zamanda Çamyuva'daki gibi günübirlik bir halk plajı yapacak. Kendileri çalıştıracaklar. Atatürk Parkı vatandaşların kullanımında olacak. Her zaman söyledim. Atatürk parkını kaybedersek Beldibi çok şey kaybeder diye. Bunu bizzat Bakan Bey'e de ifade ettim. Bakan Bey de hemen biz oradayken, aradı ve milli parklardan isteyin burayı dedi. Milli parklardan aldıklarını öğrendik, geçen haftada geldiler ölçmeye başladılar. Salı günü de ilk etapta Atatürk parkını yapacağız dediler. Burayı yaza yetiştirecekler . Atatürk parkını Turizm Bakanlığımızın çalıştırması Beldibi'nin ve bizim için büyük bir kazanç olur. Çünkü derdimizi daha iyi anlatabiliriz. Burası Çamyuvada'ki gibi bir plaj olacak. Beldibi için güzel bir haber bu. Sayın muhtarımızın da bilgisi var. Devamlı haberleşiyoruz.”diye konuştu.
Başkan Topaloğlu imar planının netleşmesi ve kesinleşmesini beklediklerini söylerken, imar planın netleşmesi ile bölgeye gereken yatırımlara başlayacaklarını söyledi.
Beldibi'nde yaşayan Bülent Çimenli de buluşmada söz alırken, Başkan Topaloğlu'na teşekkür ederek, sorunlarla ilgilenen bir Başkan olduğunu söyledi.
Vatandaşlar toplantı sonrası istek ve önerilerini Başkan Topaloğlu ile paylaştı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi