BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU, 40 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN BELDİBİ İMAR SORUNUNU ÇÖZDÜ

Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, yaklaşık 40 yıldır çözülemeyen Beldibi İmar Planı sorunu çözerek hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Beldibi halkının yıllardır kanayan yarası durumunda olan imar sorunu, Başkanımız Topaloğlu'nun girişimleriyle ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonrasında çözüme kavuştu.

Göreve geldiği günden itibaren Beldibi mahallesine ayrı bir önem veren Başkanımız Topaloğlu, bir yıl içerisinde yaptığı sıkı çalışmanın ardından Beldibi halkına müjdeyi verdi.

Kemer'de yıllardır çözülemeyen sorunları bir bir çözüme kavuşturmaya devam eden Başkanımız Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, Beldibi'nin imar planı sorunu çözüldüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

Belediye Başkanımız Topaloğlu, yaklaşık 40 yıldır devam eden Beldibi imar planının tamamlandığını ve askıya asıldığını aktararak, bu konuda emeği çok fazla olan Kültür ve turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve çalışma arkadaşları ile belediyemizdeki ekibine teşekkür ettiğini dile getirdi.

BÜTÜN HİZMETLER BELDİBİ'NE KAYACAK

Beldibi mahallesinin yıllardır çarpık yapılaşmanın en fazla olduğu ve imarı olmayan bir yer olduğunu hatırlatan Başkanımız Topaloğlu, “Beldibi mahallesi hiçbir belediyenin hizmet götüremediği bir yerdi. Sıkı çalışmalar sonrasında 1/25000, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı askıya çıktı. Bir ay boyunca askıda kalacak. İtirazlar olursa belediyemiz aracılığıyla bakanlığa gönderilecek. İtirazlar son bulduktan sonra 18 uygulamasına gireceğiz ve bütün hizmetler Beldibi mahallesine kayacak. Çünkü bugüne kadar hiç hizmet gitmeyen tek yer. Gerçekten çok mutluyuz. Çünkü artık burada kaçak yapı olmayacak. Örnek bir yapılaşma olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Beldibi halkına hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Beldibi muhtarı Bayram Ali Talih ise Başkanımız Topaloğlu'nun göreve geldikten sonra en büyük özveriyi Beldibi mahallesine verdiğini söyledi.

Talih, bir yıl içerisinde imar sorununu çözen Başkanımız Topaloğlu'nun Beldibi'nin yıllardır kanayan yarasına pansuman değil yarayı kurutmaya geldiğini ifade ederek, imar planlarının Beldibi halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Beldibi sakinlerinden Ahmet Talih de kendisinin 5 yaşındayken imar sorunu olduğunu ve 45 yaşına geldiği zaman çözüme kavuştuğunu belirterek, Beldibi halkının artık medeniyete kavuşacağı için Başkanımız Topaloğlu'na teşekkür etti.

Beldibi sakinlerinden Mehmet Çelik ise Beldibi imar planının çıkmasını sağlayan Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ederek, imar planlarının Beldibi'nin kurtuluşu anlamına geldiğini kaydetti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi