BELDİBİ HALKINDAN BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU'NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Kemerimizin en güzel yerlerinden biri olan Beldibi mahallesinin 40 yıllık imar sorununu çözmesinin ardından mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Belediyemiz Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Beldibi halkı ile bir araya gelen Başkanımız Topaloğlu, vatandaşlarımıza bundan sonraki süreçte neler yapılacağı hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkan Yardımcılarımız Emin Gül, Gülsüm Bal ve Beldibi Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Talih ve azalarının da katıldığı toplantıda, Beldibi halkı askıya çıkan imar planı ile ilgili sorularını yöneltti.

Başkanımız Topaloğlu, 40 yıldır çözülemeyen imar planı sorununu çok sıkı bir çalışmanın ardından çözdükleri için mutlu olduklarını söyledi.

İmar olmadığı için Beldibi'nin yıllardır hizmet alamadığına dikkat çeken Başkanımız Topaloğlu, “Bundan sonraki süreçte imar planları 1 ay askıda kalacak. İtirazlar olursa belediyemiz aracılığıyla gerekli mercilere gönderilecek. İtirazların tamamlanmasının ardından 18 uygulamasına gidilecek. Bundan sonra Beldibi halkı hak ettiği hizmeti alacaktır. Bunun için de en kısa sürede çalışmalara başlayacağız.” diye konuştu.

BELDİBİ HİNDİSTAN'IN ARKA MAHALLELERİ GİBİ OLMAKTAN KURTULACAK

Toplantı sonrası konuşan Beldibi sakinlerinden Bülent Çimenli, imar sorununun çözümü için çok uğraşan Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu ve belediyemiz çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

İmar planları ile ilgili daha önce de çalışmaların yapıldığını bildiğini ancak bugüne kısmet olduğunu ifade eden Çimenli, “Beldibi artık yeni bir moral kazandı. Beldibi halkının uzun süredir beklediği konu çözüldü. Önemli olan halkın beklentisinin yerine gelmesiydi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Ali İrban ise Başkanımız Topaloğlu'nun bu sorunu çözeceğine her zaman inandığını belirterek, “Beldibi artık Hindistan'ın arka mahalleleri gibi olmaktan kurtulacak. Uzun yıllardır beklediğimiz buydu. Necati Başkandan Allah razı olsun.” diye konuştu.

BÖYLE BİR ŞEYİN OLACAĞI HAYAL GİBİYDİ

Hayriye Talih de 42 yıldır Beldibi'nde yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti: “Necati Başkandan Allah razı olsun. Böyle bir şeyin olacağı hayal gibiydi. Yıllardır yaşadığım yere ne ambulans ne de itfaiye girebiliyordu. Bunun sıkıntılarını çok yaşadık. Artık bu sıkıntılar geride kalacağı için çok mutluyum.”

Emine Can ise Beldibi'nin imar sorununun yıllardır kanayan bir yara olduğunu belirterek, Başkanımız Topaloğlu'na bu sorunu çözdüğü için çok teşekkür ettiğini kaydetti.

Fatma Mert de mutluluktan içi içine sığmadığına değinerek, Başkanımız Necati Topaloğlu sayesinde Beldibi mahallesine bayram geldiğini dile getirdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi