BELEDİYE PERSONELİ ÇANAKKALE'DE

Kemer Belediye personeli, Çanakkale'nin tarihi atmosferini gezerek yerinde görme imkanı buldu.

Düzenlenen geziye, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Gülsüm Bal, Kemer Belediyesi Tekirova mahalle sorumlusu Adem Barış, Kemer Belediyesi Çamyuva mahalle sorumlusu Özgür Şahin ve belediye personeli katıldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla belediye personeline Çanakkale gezisi hediye etti.

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Türk'ün şanlı tarihinin en şerefli sayfalarından biri olan Çanakkale Zaferinin yaşandığı yerleri gezen belediye ekipleri, duygu dolu anlar yaşadı.

Geziye katılan belediye personeli, Şahindere Şehitliği, Mecidiye tabyaları, 57. Alay, Conkbayırı, Arıburnu, Şehitlik Abidesi, Anzak Koyunu gezerek tarihi atmosferi kokladı.

Rehberler eşliğinde gezen belediye ekipleri, rehberlerin anlattığı yaşanmış tarihi olayları dikkatle dinleyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale Kara Savaşlarında gösterdiği üstün başarılarını derinden hissetti.

Çamyuva mahalle sorumlusu Özgür Şahin, yaptığı açıklamada, Çanakkale'de olmaktan gurur ve heyecan duyduğunu söyledi.

Çanakkale ruhunu en derin şekilde hissettiklerini belirten Şahin, geziyi düzenleyen Belediye Başkanı Topaloğlu'na teşekkür etti.

Belediye personellerinden Çağatay Bolca ise duygu yüklü bir gezi olduğunu anlatarak, geziyi düzenleyen Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.

Personellerden Seçkin Karakuş da Türk tarihinin önemli noktalarından olan Çanakkale Zaferi'nin yaşandığı yerleri görmenin gurur verdiğini belirterek, Başkan Topaloğlu'na gezi için teşekkür etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi