BETON FABRİKASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR


Kemer Belediyesi beton santralinde çalışmalar son hızıyla sürüyor.

Kuzdere Mahallesi Kader Buse Acar Caddesi 293 Ada 01 parsel yanında bulunan 5383 metrekarelik alandaki beton santrali ve kilitli taş üretim fabrikasının yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Alan içerisindeki 1360 metrekare taban oturumuna sahip fabrikada kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlandı.

Çalışmalar kapsamında çay ocağı, yemekhane, personel giyinme odası, 1 duş, 2 tuvalet ve 2 oda yer alacak.

Fabrikanın faaliyete geçmesinin ardından üretim sırasında ortaya çıkacak olan atık sular ise ASAT kanalizasyon hattına bağlanarak drene edilecek.

Beton üretim alanı kısmı 1 bant, 1 beton bunkeri ve 2 silodan oluşacak. Bu alanda üretilecek olan beton, fabrika alanına hızlı şekilde transfer edilerek üretim süreci hızlandırılmış olacak.

Ayrıca beton üretimde ve saha uygulamalarında kullanılacak olan kum-mıcır depolama alanının da hizmet alanında mevcut olacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kuzdere mahallemizdeki beton fabrikası yeni yerinde daha kapasiteli olacak. Üretimi artıracağız ve halkımıza daha hızlı hizmet yapacağız. Şu anda çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. En kısa sürede de tüm çalışmaları yapıp fabrikamızı yeni yerine taşıyacağız. Şimdiden Kemerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi