BİSİKLETÇİLER KEMER'DEN START ALDI

Tour of Antalya Powered By Akra 2022'nin Kemer – Antalya etabı başladı.
Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen yarış, Kemer Cumhuriyet Meydanından Kemer Kaymakamı Yücel Gemici'nin damalı bayrağı sallamasıyla başladı.
Yarışın Kemer – Antalya etabının startına, Kaymakam Gemici'nin yanı sıra, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Vekili Ferhan Fidan, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Barut Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, Kemer Belediyesi meclis üyesi İsmail Aka, Kemer Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Özkaynak ve davetliler katıldı.
Türk bisikletinin marka organizasyonu olan Tour Of Antalya Powered By Akra 2022'ye 14 ülkeden 23 takım ve 161 sporcu katılıyor.
Dereceye girebilmek için kıyasıya yarışan bisikletçiler, Kemer Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan yarışta, Olympos istikametine, buradan da Antalya Cumhuriyet Meydanı'na kadar pedal çevirecek.
Kemer – Antalya etabının en zor etaplar arasında olduğu ve aynı zamanda hem doğal güzellikleri hem de zorluğuyla kraliçe etap olduğu belirtildi.
Belediye Başkanı Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, organizasyonun Kemer ayağının ilçe turizmine büyük katkı sağladığını söyledi.
Yarışının ikinci günü Kemer'den başlayan etabın çok zorlu bir etap olduğunu ifade eden Başkan Topaloğlu, “Sporcular zorlu etapta Antalya Cumhuriyet Meydanına kadar pedal çevirecek. Spor turizmine belediye olarak büyük önem veriyoruz. Nisan ve Mayıs aylarında Kemer'de 4 tane organizasyonumuz olacak. Turizmi 12 aya yayabilmek için çalışıyoruz. Organizasyonda tüm sporculara başarılar diliyorum.” diye konuştu.
Yarış, yarın Aspendos – Termessos etabıyla devam edecek.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi