BLOGGERLAR, MİLYONLARI KEMER İLE BULUŞTURACAK

Türkiye'nin ilk Blogger Festivali özelliği taşıyan festival Kemer'de başladı.
Kemer Belediyesi, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve sivil toplum kuruluşları iş birliğince düzenlenen festivale, Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan'dan ünlü bloggerler katılıyor.
Bloggerler, Ay Işığı Koyu, Phaselis Antik Kenti, Çıralı Yanartaş, Ulupınar, Yörük Parkı ve yürüyüş yollarında geziyor. Mavi tura katılıp Kemer'in en güzel koylarını görüntüleyecek olan bloggerlar, dalış yaparak Kemer'in su altı zenginliğine tanıklık ediyor.
Beldibi Mahallesindeki Akka Antedon Otel'de konuşmaların ve eğitimlerin ardından bloggerler, Kemer'de tanıtım videoları ve fotoğrafları çekmeye başladı.
Festival kapsamında Kemer'deki tarihi yerler, antik kentler, dünyaca ünlü sahilleri, cazibe merkezileri ve gezilip görülecek diğer yerleri görüntüleyecek olan bloggerler, çektikleri görüntüleri kendi sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.
Büyük bir bölümünün Kemer'den geçtiği tarihi Likya Yolu'nda da yürüyüş yapan bloggerler, Kemer'in fazla bilinmeyen turistik yerlerini milyonlarca takipçi ile buluşturuyor.
- Bloggerlar Phaselis Antik Kenti'ni gezdi
Kemer'in tanıtımına katkı yapmak için ilçeye gelen bloggerlar, Phaselis Antik Kenti'nde çekimler yaptı.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile tarihi kentin caddelerinde dolaşan bloggerlar, yaptıkları çekimleri sosyal medya hesaplarına yükledi.
Antik kentte açıklama yapan Başkan Topaloğlu, birincisi düzenlenen blogger festivalinin tanıtım anlamında Kemer'e büyük katkısı olduğunu söyledi.
Topaloğlu, festivali düzenlemelerindeki amaçlarının Rusya, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan'dan gelen bloggerların Kemer'in güzelliklerini daha geniş bir kitleye ulaştırmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Bloggerların iki gün daha Kemer'de çekimler yapacağına değinen Topaloğlu, “Bloggerların bazıları Phaselis Antik Kentinde, bazıları Tahtalı Dağı zirvesinde, bazıları Çıralı'da, bazıları da yat turunda. Dönüşümlü olarak her yeri gezecekler. Kemer'i yurt dışında daha fazla tanıtmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda emeği geçen KETAV, KETOB ve sivil toplum kuruluşlarına, Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Nadya Pelit hanıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
- Bloggerlar Kemer'e hayran kaldı
İlk defa Kemer'e gelen Blogger Daniil Sakhnov, insanların misafirperverliklerinden çok memnun olduğunu ve Kemer'in doğasına hayran kaldığını kaydetti.
Anzhela Polezhaeva ise Kemer'in küçük ama harika bir yer olduğunu belirterek, “Doğasına hayran kaldım. Doğa ile denizin iç içe olmasına bayıldım. Geldiğimiz günden beri bizi yalnız bırakmayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum.” dedi.
Belli Ekaterina da Türkiye'nin kendisinde yeri ayrı olduğunu ifade ederek, “İlk eşim Türk'tü. Onun için Türkiye'yi ayrı seviyorum. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Burası dünyanın en güzel yerlerinden biri. Benim tatil tercihim deniz kenarı değil. Otantik havası olan Kemer gibi yerlerde tatil yapmayı seviyorum.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi