Bu eve girenlerin adeta başı dönüyor

Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer'de, Kemer Belediyesi tarafından yapılarak 2021 yılı yaz sezonunda hizmete giren Kemer Villa isimli ters ev ziyaretçi akınına uğruyor.

Kemer'e tatil için gelen yerli ve yabancı misafirlerin ilgi odağı olan ters evi yılın ilk 10 ayında 12 bin 911 yerli, 3 bin 276 yabancı misafir olmak üzere 16 bin 187 kişi ziyaret etti.

Her şeyin ters inşa edildiği yapı, farklı simetri algısı ile ziyaretçilerinin hoş vakit geçirmesini sağlıyor.

Özellikle fotoğraf tutkunları başta olmak üzere ters evin iç mimarisini de merak edenler evi görmeye gelerek içerisinde fotoğraf çekiyor.

Mimari açıdan marjinal olarak adlandırılan ters ev, eğimli açısı nedeniyle de daha evin girişinde baş dönmesi hissi yaşatıyor.

Ters evi ziyaret eden misafirler, tavan ve çatının yerde, yerde olması gerekenlerin ise tavanda olmasıyla eğlenceli fotoğraflar çekiyor.

- Ters eve girenlerin adeta başı dönüyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, Kemer'de turizme katkı sağlayan projeleri arasında yer alan ters evin ziyaretçi akınına uğradığını söyledi.

Ters evin, özellikle Kemer'e ilk defa gelenlerin dikkatini çektiğine işaret eden Belediye Başkanı Topaloğlu, Atatürk projesi kapsamında parkımızın içerisine ters ev yapmıştık. Kemer'e yeni bir soluk kazandıran bu yapı, ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz tarafından çok sevildi. Ters evi bu yıl, şu ana kadar 16 bin 187 kişi ziyaret etti. İlçe turizmine büyük katkısı oluyor. Kemer'e değer katmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi