Büyük Önder Kemer’de anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, askeri ve siyasi dehasıyla Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'nci yılında yurt genelinde olduğu gibi Kemer'de de anma töreni yapıldı.

Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan anma törenine, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcı Vekili Serhat Çaylak, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Soner Tuna, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, gaziler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende saat 09.05'te sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Siren sesi ile birlikte Kemer'de yaşam iki dakikalığına durdu. Yolda arabalarından inen vatandaşlar Atatürk'ü saygıyla andı.

Kemer Belediyesi Arslanbucak Hizmet Alanı'nda da Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın ve belediye personeli, saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi