ÇAMYUVA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Çamyuva mahallesini Kiriş mahallesine bağlayan Devlet Su İşleri (DSİ) köprüsünün bulunduğu zeytin ağaçlarının olduğu noktadan başlayıp, Max Royal lojmanlarının olduğu alana kadar devam eden dere boyu yeşil alan düzenlemesinde sona doğru geliniyor.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir ile birlikte söz konusu yerdeki çalışmaları yerinde inceledi.
İnceleme sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, projenin hızla devam ettiğini söyledi.
Başkan Topaloğlu, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanarak halkın kullanımına kazandıracaklarını ifade ederek, “Bu bölge vatandaşın yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu olarak ayrılmış. Daha önce ihaleye vermiştik. Yüklenici firma hızla çalışmalarını sürdürüyor. Belediyemiz fen işleri ekibi de sulama tesisatlarını yapıyorlar. Sonra aydınlatmalara geçecekler. Yüklenici firma projede hızla ilerlerken, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş yollarını ve bordür çalışmalarını yapıyor. En kısa zamanda bitirerek Kemer halkının kullanımına sunacağız. Her şey Kemer için.” dedi.
Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de yaptığı açıklamasında, projenin hızla devam ettiğini ve sona geldiğini belirterek, Çamyuva ve Kemer'e hizmetin çok yakıştığını dile getirdi.
Proje kapsamında, 9 bin 900 metrekare yeşil alan oluşturulacak. Refüjden dere tarafına doğru 2,5 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 850 metrekare alanlık bisiklet, 2 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 280 metrekarelik koşu ve 3 metre genişliğinde 4 bin 100 metrekarelik yürüyüş yolu vatandaşın hizmetine sunulacak.
Proje kapsamında çocuk oyun grupları, spor aletleri, kamelyalar, oturma alanları, çeşmeler ve çöp kovaları ve ayrıca alan içerisinde 28 araçlık otopark ve 17 bisiklet park yeri olacak.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi