CAN DOSTLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ!

Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışan Veteriner Hekim Fevzi Uzun, son günlerde gündemde yer alan sokak hayvanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Veteriner Hekim Uzun, yaptığı açıklamasında, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun konuya çok hassas davrandığını belirterek, sokak hayvanları ile ilgili toplantılar yaptıklarını ve sokakta yaralı, hasta ve tehlike arz eden hayvanlara anında müdahale ettiklerini ve her zaman can dostların yanında yer almaya devam edeceklerini söyledi.
-Hayvanseverlerden yardım bekliyoruz
Kısırlaştırarak rehabilite ettikten sonra sokağa bıraktıkları hayvanları toplama işlemi gerçekleştiremeyeceklerine işaret eden Uzun, “Başkanımız da bu konuyu destekliyor. Yayla yollarına bırakılan hayvan sayısı çok fazla. İş yükümüz artmış durumda. Hayvanseverlerden bu süreçte en azından geçici bakımlarını yapıp hayvanların yaşayabileceği ortamları sağlamalarını istiyoruz. Bu konuda kendilerinden yardım bekliyoruz.” dedi.
-Kayıt konusunda dikkat çekti
6 tane tehlikeli ırk konusunda kayıt işlemlerinin 9-14 Ocak'ta olacağını söyleyen Veteriner Hekim Fevzi Uzun “Bununla ilgili son kayıt tarihi de 9-14 Ocak arasında olacak. Daha sonra kayıt olmayacak. Bunun cezai işlemleri var. Aynı zamanda sahipli hayvanlar da kayıt altına girecek. Sahipli hayvanlar da 2022 yılının son ayına kadar kayıt altına alınması gerekiyor. Bu konularla ilgili daha önce bir söyleşi yaptım. Okullarda da yapmayı düşünüyorum. Ne kadar fazla kişiye ulaşabilirsek o kadar hayvanı kurtaracağımızı düşünüyorum. 2022 yılının başlarında barınağımızı yenileyeceğiz. Başkanımız da bu konuda bize destek oluyor. Barınağımızdaki hayvanların refahı için her şeyi yapıyoruz.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi