ÇÖP KONTEYNERLERİ ARTIK DAHA TEMİZ DAHA HİJYEN!

Kemer Belediyesi tarafından Ekim ayında Temizlik İşleri Müdürlüğü araç parkına dahil edilen çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile tüm mahallerde yer alan çöp konteynerleri yıkanıyor. Yıkama işlemi ile çöp konteynerlerinin daha hijyenik olması ve koku yaymaması amaçlanıyor.
6 ton temiz su ve 6 ton pis su alma kapasitesi bulunan araç ile konteynerler yıkanırken, günde en az 70 adet çöp konteyneri temizleniyor.
Kemer Belediyesi olarak alınan çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile artık daha sağlıklı bir ortam oluşturulduğuna dikkat çeken Başkan Necati Topaloğlu, “ Çöp konteynerlerini artık yeni aldığımız aracımız ile rutin olarak temizliyoruz. Artık çöp konteynerlerimiz daha hijyenik ve koku da yaymıyor. Yeni aracımız bir günde yaklaşık 70 çöp konteynerini temizliyor.”dedi.
Öte yandan Kemer Belediyesi Temizlik ekipleri, derelerde mıntıka temizliği yapıyor. Kemer Yaşam Hastanesi'den itibaren sahile inen dere boyunca mıntıka yapan ekipler, her hafta Kındıl Çeşme piknik alanı, Mustafa Ertuğrul Aker Parkı sahili, Beldibi,Göynük,Çamyuva,Tekirova,Çıralı ve Alacasu Koyu'nda da temizlik çalışmaları yapıyor.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi