Cumhuriyet’in 100’ncü yılında 1923 fidan dikildi

Türkiye Cumhuriyet'inin kuruluşunun 100'ncü yılı kutlamaları kapsamında 1923 fidan dikimi gerçekleştirdi.

Daha önce Tekirova Mahallesi'nde hortum nedeniyle büyük zarar gören ormanlık alanda Kemer Kaymakamlığı koordinesinde Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) tarafından düzenlenen fidan dikim etkinliğine, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, muhtarlar, turizmciler, otel personelleri, ormancılar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında yapılan fidan dikim etkinliğine katılanlar, 1923 fidanı toprakla buluşturdu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Cumhuriyet'in 100'ncü yılında 1923 fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi.

Ülke olarak doğaya çok önem vermek gerektiğinin altını çizen Başkan Topaloğlu, “Doğayı çoraklaştırmadan daha da güzelleştirmeye çalışmalıyız. Gelecek nesillere yaşanacak bir vatan bırakmalıyız. Bugün çocuğundan büyüğüne, gencinden yaşlısına herkes burada. Birlik ve beraberlik olduğu sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya ise Cumhuriyet'in 100. yılında 100 otelcinin ve açık olan otellerde konaklayan yerli ve yabancı misafirlerin de katıldığı fidan dikimini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sadece bugün değil her sene fidan dikmeye devam edeceklerine işaret eden Sarıkaya, fidan dikimini herkese yaymak ve farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, etkinliğe katılan herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi