DEHA BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLAMA VE BİODİZEL FİRMASI İLE PROTOKOL İMZALANDI

Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Kemer Belediyesi, bitkisel atık yağların toplanmasıyla ilgili Deha Bitkisel Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzaladı.
Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakma hedefiyle harekete eden Kemer Belediyesi, bitkisel atık yağların toplanarak geri kazanımının sağlanmasına yönelik sözleşmeyi yeniledi.
Deha Bitkisel Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya gelerek sözleşme imzaladı.
Kemer'de bitkisel atık yağların güvenli bir şekilde toplanarak çevreye ve canlı türlerine verdiği zararı azaltmak ve ayrıca bitkisel atık yağlardan biodizel üretiminin sağlanmasıyla ülke ekonomisine yardımcı olmak amacıyla yeni kararların alındığı görüşmede, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, atık bitkisel yağların kayıt içi toplanmasını sağlamak ve bu sayede gelecek nesillere yaşanabilecek bir çevre bırakabilmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilmek adına Kemer Belediyesi olarak çalışmalara hız kazandırılacağını söyledi.
Kemer halkının bitkisel atık yağ toplama konusunda teşvik etmek için hediyelerinin olacağını da belirten Topaloğlu, “Vatandaşlarımız evlerinde biriktirdiği bitkisel atık yağlarını muhtarlıklara bırakacağımız toplama noktalarına getirebilecek veya telefonla bildirerek belirttiği adresten protokol imzaladığımız Deha Biodizel firması araçlarıyla aldırabilecek. Bu noktada tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” diye konuştu.

İmza törenine, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, DEHA Biodizel firması bölge sorumluları Cüneyt Güneş ve Şükrü Depreli̇, temizlik işleri müdürlüğünde görevli çevre mühendisi Serap Minta da katıldı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi