Denizcilik Fakültesi ve yurt binasında beton dökümü başladı

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla hareket eden ve eğitime büyük katkılar sağlayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun girişimleriyle Kemer'e kazandırılacak olan Akdeniz Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli yurt binasının beton döküm çalışmalarına başlanıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Topaloğlu'na, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Emin Gül, Baki Yalın ve Gülsüm Bal eşlik etti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kuzdere Mahallesi 719 ada 2 parsel sayılı 11 bin 676 metrekarelik Kemer Belediyesi'ne ait taşınmaz üzerine yapılan fakülte ve yurt binasının beton döküm çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Denizcilik Fakültesinin beton dökümüne başlandığını belirterek, 2 bin 100 metreküp betonun gece 00.00'a kadar döküm işinin devam edeceğini söyledi.

Fakültenin yapım çalışmalarını Kemer Belediyesi'nin yaptığını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Buranın işlerini biz yapıyoruz. Sadece dökülen beton 4,5 milyon lira. Demirler 10 milyon lira. Türkiye'de fiyatlar durmuyor. Biz verdiğimiz sözleri tutmaya ve Kemer'de yapılmayanları yapmaya devam ediyoruz. Yeter ki Kemer halkı bize inanmaya ve güvenmeye devam etsin. Yan tarafımızda da yurt binasının inşaatı devam ediyor. Hem fakülte hem de yurt binasının temel atma törenlerini Sayın Antalya Valimiz, Sayın Rektörümüz ve Sayın Kaymakamımızla görüşerek tarih belirleyip yapacağız. Kemerimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi