DÜNYACA ÜNLÜ ORGANİZASYON BAŞLIYOR

Dünyanın en bilinen ekstrem spor organizasyonlarından biri olan "SEA TO SKY” Denizden Gökyüzüne Enduro Yarışlarının basın toplantısı Kemer'de düzenlendi. Toplantıda konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer'in spor turizminde son derece önemli bir yere geldiğini belirterek, 32 farklı ülkeden 350 sporcuyu Kemer'de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi

Dünyanın en bilinen ekstrem spor organizasyonlarından biri olan "SEA TO SKY” Denizden Gökyüzüne Enduro Yarışları, Akdeniz'in Batı Toros Dağları ile buluştuğu büyüleyici bir konumda yer alan Antalya - Kemer'de 19-22 Ekim 2022 tarihlerinde 32 farklı ülkeden 350 sporcuyu ağırlayacak.

Spor turizminin en önemli etkinliklerinden biri

Her yıl Ekim ayında dünyanın farklı yerlerinden gelen yarışçılar "Dünyanın En Eğlenceli Enduro Yarışı"nda yarışmak için Kemer'de buluşuyor. Kemer Belediyesi'nin de destekleri ile bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilecek olan etkinlik, spor ve tatil konseptini bir arada sunan ülkemizde spor turizminin en önemli etkinliklerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Yarışma öncesi, Kemer'de bulunan Ayışığı koyunda bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Belediyesi Meclis üyesi ve Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir, Kemer Belediye Meclis üyesi Mustafa Bilici, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ve dünya şampiyonlukları bulunan sporcular katıldı.

Spor turizminde zirvedeyiz

Toplantıda konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Sea to Sky yarışlarının Kemer için önemine işaret ederek, “Kemer Belediyesi olarak biz bu büyük organizasyon için üzerimize düşeni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu vesile ile de Kemer'in yalnızca deniz kum ve güneşten ibaret olmadığını da vurgulamak ve herkese göstermek istiyoruz. Kemer spor organizasyonları ile de ön plana çıkmaya devam ediyor. Sea To Sky yarışlarımız başlıyor. Sky to Sea, Grand Fondo, Run to Sky gibi uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Spor turizmini daha da geliştirmek adına çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Organizasyonu yapan ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Kemer Belediyesi olarak biz de her türlü desteğe varız ve destek vermeye de sonuna kadar devam edeceğiz. 32 farklı ülkeden 350 sporcuyu Kemer'de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi

Çamyuva'dan strart alacak

19 Ekim 2022 Çarşamba günü Plaj yarışı ile başlayacak etkinlik, Çamyuva Plajında özel olarak hazırlanmış 2 kilometrelik parkurda sporcular etap içerisindeki zorlu engelleri aşmak için mücadele edecek. 20 Ekim 2022 Perşembe günü yarışın ikinci gününde sporcular, Kuzdere'deki başlangıç noktasından çıkıp Kemer'in batısını çevreleyen Kıyı Beydağları sırtlarında yer alan patikalarda Akdeniz manzarası eşliğinde, dere yataklarından geçerek 44 kilometrelik zorlu etapları aşarak Kemer merkezde yer alan bitiş çizgisine ulaşmaya çalışacaklar. 21 Ekim 2022 Cuma günü yarışın üçüncü gününde katılımcılar, Kemer'in batısında yer alan 1000 m ve üstü yaylalarında yer alan patika, dere yatakları, dik rampalardan oluşan zorlu etaplarda 43 km boyunca mücadele edecekler. Ovacık yaylasında bulunan başlangıç ve bitiş çizgisi arasında Yörüklerin yaşam alanlarının olduğu bölümlerden geçecek sporcular, Yörük misafirperverliğine de tanık olacaklar.

Deniz seviyesinden gökyüzüne ulaşacaklar

22 Ekim 2022 Cumartesi günü etkinliğin dördüncü ve son gününde Spor Toto Dağ Yarışında sporcular, Çamyuva sahilindeki başlangıç noktasından çıkarak, ağva deresi boyunca dere yatağı içerisinde ilerleyip, Gedelme, Ovacık, Yaylakuzdere, Belenyayla, Çukuryayla bölgelerindeki zorlu patikaları aşarak, Tahtalı Dağının çarşak kayalıklı yamaçlarından 2365 m. zirvesindeki bitiş noktasına ulaşmaya çalışacaklar. 67 kilometrelik dünyanın en zorlu yolculuklarından birisi olmaya aday bu etabı sporcular altı saat içerisinde tamamlamaya çalışacaklar.

Dört günün sonunda en iyi zamanı yapan sporcular Olimpos Teleferik 2365 M. üst istasyonda yapılacak ödül töreninde çeşitli ödül ve kupaların sahibi olacaklar.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi