Eğitim anlayışıyla örnek belediye: Kemer Belediyesi

Eğitime yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Kemer Belediyesi, geleceğin teminatı olan öğrencilere, okullara ve eğitime yatırım yaparak adından sıkça söz ettiriyor.

Kemer'de eğitime ve öğrencilere her zaman destek olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Eğitim varsa gelecek var” sloganı ile çıktığı yolda Türkiye'deki diğer belediyelere de örnek oluyor.


Göreve geldiği günden bugüne kadar eğitime büyük önem veren Belediye Başkanı Topaloğlu, ana sınıfından üniversiteye kadar eğitim alan tüm öğrencilerin yanında oluyor.

- Kırtasiye malzemeleri Kemer Belediyesi'nden

Kemer'deki ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar eğitim alan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemesini ücretsiz olarak Kemer Belediyesi karşılıyor.

Emekli öğretmen olması dolayısıyla eğitime ve öğrencilere büyük önem veren Belediye Başkanı Topaloğlu, geleceğe yatırım yapıyor.

- Lise öğrencileri ücretsiz olarak taşınıyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun öncülüğünde Kemer'de eğitim alan bin 311 öğrencinin ücretsiz olarak taşınması sağlanıyor.

Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile yoluna tam hızla devam eden Kemer Belediyesi, lise öğrencilerinin ücretsiz taşınması için ihaleye çıkıyor ve 72 C plakalı araçla lise öğrencilerini ücretsiz olarak taşıyor. Öğrenciler, evlerinden alınıp okula, okuldan alınıp evlerine güvenli şekilde bırakılıyor.

– 911 öğrenciye burs imkanı

Eğitime yaptığı katkıları artırarak devam ettiren Başkan Topaloğlu, üniversiteye giden 911 öğrenciye burs imkanı sağlıyor.

Kemer'deki turizmcilerin desteği aylık 700 lira öğrencilerin hesaplarına yatıyor. Kemer Belediye meclis üyelerinin de onayı ile verilen burs desteği sayesinde aileler çocuklarının üniversite masraflarından bir nebze de olsun rahatlıyor.

- Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursunda 300 öğrenci ücretsiz eğitim alıyor

Başkan Topaloğlu öncülüğünde eğitime kazandırılan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda üniversiteye hazırlanan 300 öğrenciye ücretsiz eğitim veriliyor.

Ücretsiz eğitim alan öğrenciler, alanında uzmanlaşmış öğretmen kadrosuyla geleceğe adım atıyor.

- Eğitime anaokulu kazandırıldı

Yer tahsisini Kemer Belediyesi'nin sağladığı ve Kemer'in ilk turizmcilerinden olan Orduvar Akman ve eşi Ülker Akman tarafından yaptırılan Kemer Belediyesi Ülker – Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi eğitime kazandırıldı.

Uzman öğretmen kadrosuyla 130 minik öğrenciye eğitim verilen anaokulunda hem aileler mutlu hem de öğrenciler mutlu.

- Okullara yatırım

Eğitimin her alanına katkı sunan Başkan Topaloğlu, ilçe genelindeki tüm okulların ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Okulların boya, badana, tamir, tamirat, çevre düzenlemesi, temizliği ve diğer ihtiyaçlarını da karşılayan Kemer Belediyesi, eğitime yaptığı katkıları artırarak yoluna devam ediyor.

Başkan Topaloğlu, eğitime yaptıkları katkılarla ilgili yaptığı açıklamasında, eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının sağlanamayacağını söyledi.

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Topaloğlu, “Kemer'de eğitime büyük önem veriyoruz. Eğitim olmazsa hiçbir şey olmaz. Öğrencilerimin ve okullarımızın tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılıyoruz. 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemesini ücretsiz olarak biz veriyoruz. 911 öğrencimize burs imkanı sağlıyoruz. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda 300 öğrencimize ücretsiz eğitim veriyoruz. Bu çocuklarımız üniversiteye hazırlanıyorlar ve başarı elde ediyorlar ve biz de mutlu oluyoruz. Bin 311 lise öğrencisini ücretsiz olarak taşınmasını sağlıyoruz. Orduvar Akman ve eşi Ülker Akman tarafından yaptırtılan bir anaokulunu eğitim camiasına kazandırdık. Okullarımıza yatırımlarımız artarak devam ediyor. Ana sınıfından üniversiteye kadar olan tüm öğrenciler Kemer Belediyesi'ne emanet.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi