EĞİTİM VARSA GELECEK VAR

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi, pandemi kuralları çerçevesinde eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun eğitim yuvasına dönüştürdüğü binada, 11 öğretmen üniversiteye hazırlanan öğrencilere eğitim veriyor.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyularak eğitime devam edilen merkezde, öğrenciler üniversite sınavına hazırlanıyor.

‘Eğitim varsa gelece var' sloganıyla yola çıkan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, geleceğin anahtarı olan öğrencilere her türlü imkanı vermekten geri durmuyor.

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi Müdürü Suat Göv, kurs merkezinde yapılan yüz yüze eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

Pandemi kurallarına uyarak öğrencileri üniversite sınavlarına hazırladıklarını anlatan Göv, “Eğitim konusunda çok iyi bir yere geldik ve öğrencilerimiz de bu konuda çok memnun. Kemer halkına böyle bir eğitim ortamı kazandırdığı için Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum. Hız kesmeden eğitimlerimize devam ediyoruz. Eğitim varsa gelecek var.” dedi.

Biyoloji öğretmeni Burcu Ay ise pandemi döneminde zorluklar olduğunu ancak öğrencilerle olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Tüm kurallara uyarak eğitimlere devam ediyoruz. Her şeye rağmen ekibimizle çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Fizik Öğretmeni Duygu Aktüylü de kurs merkezinde pandemi nedeniyle derslerimize bir ara online olarak devam ettiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti: “Milli Eğitim Bakanlığının belirttiği durumlar dahilinde ve Sağlık Bakanlığının kontrolü dahilinde yüz yüze eğitime başladık. Burada olmaktan memnunuz. Daha çok yolumuz var. 27 Hazirana kadar öğrencilerimize eğitimimizi vereceğiz ve onları sınava hazır hale getireceğiz. Bu imkanları bize sağlayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyoruz.”

İngilizce öğretmeni Nuriye Bakan, kurs merkezinde saygılı ve duyarlı öğretmen arkadaşlarla çalıştığını aktardı.

Kurs merkezinde ayrı bir sınıfta öğrencileri yabancı dil sınavına hazırladıklarına dikkat çeken Bakan, katkılarından dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na çok teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERDEN KURS MERKEZİNE TAM NOT

Kurs merkezinde eğitim alan öğrenciler, pandemi döneminde bile eğitimlerinden geri kalmadıkları ve bu konudaki desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve merkezdeki öğretmenlere teşekkür etti.

Öğrencilerden Şaban Baran Görgülü, yaptığı açıklamasında, kurs merkezinde aldıkları eğitimlerin oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Kurs merkezindeki öğretmenlerin kendileri için çok çaba sarf ettiğini anlatan Görgülü, “Sınava hazırlanırken psikolojik olarak çok destek oluyorlar. Bize sürekli soru çözün diye değil de soruyu nasıl çözeceğimizi öğretiyorlar. Ben buraya gelmeyi seviyorum. Çünkü buraya gelince bir amacım olduğunu hissediyorum. Amacıma ulaşmak için çabaladığımı hissediyorum. Bu da benim kendime olan özgüvenimi yerine getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Fatmanur Beydilli ise kurs merkezinin her öğrenci için büyük bir şans olduğunu düşündüğünü belirterek, istedikleri kadar kurs merkezinde kalabildiklerini ve her hafta sonu deneme sınavına girdiklerini dile getirdi.

Öğrencilerden Ezgi İpek de Kemer'de öğrencilere böyle bir imkan verildiği için çok mutluğunu ifade ederek, “Çok iyi bir eğitim alıyorum. Her şey verimli geçiyor. Öğretmenlerimiz çok ilgili. Burada, kendi okuluma göre daha fazla ilgi görüyorum. Bu durumdan çok mutluyum.” dedi.

Sıla Dağ ise kurs merkezinde pandemi kurallarına uyduklarını ve ellerini sürekli dezenfekte ettiklerini aktardı.

"

Tuna Emir Bulut, kurs merkeziyle ilgili görüşlerini paylaşarak şunları anlattı: “Kemer'de bize böyle bir imkan verildiği için mutluyum. Şu anda pandemi nedeniyle okullar kapalı ve buza dezavantaj sağlıyor. Bu kursun açık olması bizim için büyük şans. Burada eksiklerimizi kapatabiliyoruz.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi