EĞİTİM VE SANAT MERKEZİ İLGİ ODAĞI OLDU

Kemer Belediyesinin yer tahsisi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapımı üstlenilerek inşaatı bitirilen ve Kemer Belediyesine devredilen ‘ATSO Kemer Eğitim Ve Sanat Merkezi' ilgi odağı oldu. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm Kemerlilerin eğitimler almak için başvuruda bulunduğu merkezde müzik kursları, dil kursları, halk oyunları kursları ve çeşitli eğitimler veriliyor. Merkezde 500'e yakın kişi eğitim alıyor. Merkezde, yabancılara Türkçe dersi, Gitar, keman ve bağlama kursları, tiyatro dersleri, resim dersleri de yakında başlayacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu merkezi ziyaret ederek, eğitim alan gençlerle bir ara geldi. Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası öğrencilerinin derslerine konuk olan Başkan Topaloğlu, merkezin Kemer'de büyük bir eksikliği tamamladığına dikkat çekti.

Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamasında “İlk öğrencisine 28 Nisan 2021'de eğitim vermeye başlayan Kemer Belediyemizin Gençlik Orkestrası şu anda 47 öğrenciye kadar ulaştı. Orkestramız içerisinde 16 keman, 11 saksafon, 10 yan flüt, 9 klarnet ve birde trombet çalan çocuğumuz var. Bunun yanında merkezimiz açıldıktan sonra İngilizce kursu açıldı ve rekor sayı ile 110 kişi başvuru yaptı. Bu kursumuzda önümüzdeki hafta başlayacak. Merkezimiz açıldıktan sonra Kemerli hamile bayanlara ‘Pandemide Hamilelik süreçleri” konulu eğitimler verildi. Aynı zamanda merkezimizde halk oyunları eğitimlerimizde başladı. Yabancılara Türkçe dersi, Tiyatro dersleri, resim dersleri de yakında başlayacak. Kurs kayıtlarımız devam ediyor. Her gün en az 30 kişi gelip kayıt yaptırıyor, bilgi alıyor ve tesisi geziyor. Bu arada eğitim gören orkestramız da Mustafa Ertuğrul Aker (Olbia) Parkında 23 Nisan'da büyük bir konser verecek. Bu konuda hazırlanıyorlar.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi