EL BİRLİĞİ İLE YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRDÜLER

Kemer Çamyuva Mahallesi'nde yer alan arıtmanın bulunduğu bölgede çıkan orman yangını yürekleri ağza getirirken, vatandaşların, Kemer Belediyesi'nin, Orman Müdürlüğü'nün çabaları ile anında müdahale edilerek büyümeden söndürüldü.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül, Baki Yalın, birim müdürleri ve belediye ekipleri haberi alır almaz olay yerine geldiler.
Aralarında Kemerli gençlerin yoğun olarak yer aldığı ve aralarında kurumların ilgili kişilerinin de yer aldığı Whatsapp Grubu tarafından anında verilen bilgi ile olay yerine intikal eden vatandaşlar, Kemer Belediyesi ekipleri, Orman Genel Müdürlüğü ekipleri olaya anında müdahale ettiler. Saat 09.50 sıralarında başlayan yangın büyümeden kısa sürede kontrol altına alındı.

Kısa sürede müdahale edildi ve söndürüldü

Olay yerine gelen ve ilk müdahalede bulunan isimlerden olan Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir yaptığı açıklamada “ Haberi alır almaz olay yerine geldik. Yangın tüplerimiz ile ilk müdahalemizi yaptık. Ancak rüzgarın da şiddeti ile hızla yayılmaya başladı. Hem vatandaşlarımız, hem, orman işletmemiz, İtfaiyemiz yetişti. Şu anda kontrol altına alındı. Hepimiz çok dikkatli olmalıyız. Uyanık olmalıyız. Bilgi akışını sağlam vermeliyiz” dedi.

Hepimize geçmiş olsun

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da yaptığı açıklamasında “ Bugün ikinci yerde bir yangın çıktı. Ama herkes çok hazırlıklı. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Herkes hemen tüpleri ile birlikte, kazma kürek ile koştu ve yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Allah razı olsun, Türk Milleti hep duyarlı. Kemer halkı daha da çok duyarlı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu rüzgar da, bu yangınlar da durur ve ülkemiz normale döner. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Kemer Belediyesi Çamyuva Sorumlusu Özgür Şahin de “ Bir anda çıkan yangın sonucu vatandaşlarımız, belediye ekiplerimiz ve itfaiyenin aracılığı ile fazla büyümeden söndürdük. Bir daha böyle olayların yaşanmaması dileğiyle herkesten Allah razı olsun.”diye konuştu.

Başkandan Muhtara ziyaret

Öte yandan dumandan etkilenen, yangına ilk müdahale eden isimlerden olan Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir de, yangın sonrası kontrol amaçlı Kemer Devlet Hastanesine getirildi. Muhtar Rıdvan Vicir'e oksijen verildi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Muhtar Vicir'i hastane de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi