EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ KEMER BELEDİYESİ

Türk Kadınlar Birliği Derneği Kemer Şube Sekreteri Ayşegül Akbaba, Türk Kadınlar Birliği Derneği'nin önemli hizmetler yaptığını söyledi.
Akbaba, derneğin 6 Aralık 2017'de kurulduğunu ve faaliyetlerine başladığını ve insanların gönüllerine değmeye başladıklarını kaydetti.
Dernek olarak Kemer'de ihtiyaç evi kurduklarını anlatan Akbaba, daha önce haftada bir gün çalıştıklarını anlatarak, “Daha önce haftada bir gün derneğimiz açıktı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun derneğin haftanın 5 günü faaliyette olması teklifinde bulundu.” dedi.
Akbaba, Başkan Topaloğlu'nun teklifini kabul ettiklerini ve haftanın 5 günü saat 10.00 ile 16.00 arasında faaliyette olduklarına değinerek, “Başkanımız bize bir tane personel desteği sağladı. Hafta içi her gün belirlediğimiz saatler arasında açık. Burada toplanan eşyalar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Büyük ve ağır eşyalar için Kemer Belediyesi bize araç desteği de sağlıyor.” dedi.
İhtiyaç evinde toplanan eşyaların gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaştırıldığını ifade eden Akbaba, “İhtiyaç durumunu zaman zaman suistimal edenler oluyor ama biz gerçek ihtiyaç sahiplerine eşyalarımızı ulaştırıyoruz. Derneğe gelemeyen vatandaşlara biz kendi imkanlarımızla evlerine götürüyoruz. Pandemi döneminde ihtiyaç sahipleri daha fazla artmaya başladı. Bu zorlu geçen dönemde insanların çok fazla eşyaya ve kıyafete ihtiyacı oluyor. Biz de bunları elimizden geldiği kadar gidermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.
Akbaba, ihtiyaç sahibi insanlara ve derneğe yaptığı katkılardan dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi