Engelli bireyler sosyal aktivelerle eğleniyor

Kemer Belediyesi, engelli bireylerin sosyal hayata uyumlarını sağlamak amacıyla çeşitli aktiviteler düzenliyor.

Kemer Belediyesi Çamyuva Mahallesi Hizmet binasına ücretsiz olarak servislerle taşınan engelli bireyler, her hafta bir gün Kemer Belediyesi Psikoloğu Sevilay Bozkaya eşliğinde psikososyal ve duygu çalışmaları yapıyor.

“Her insan bir engelli adayıdır” sözüyle hareket eden Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki engelli bireylerle vakit geçirerek sosyal hayata adapte olmaları, fiziksel ve psikolojik olarak gelişimlerini sağlamak için çeşitli aktiviteler yapıyor.

Yapılan aktiveler kapsamında, Kemer Belediyesi personeli Hediye Günay da engelli bireylere spor yaptırarak, eğlenceli anlar yaşamalarını sağlıyor.

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi olarak engelli bireylerin kişisel becerilerini geliştirmeye yönelik aktivitelere ara vermeden devam ettiklerini belirterek, Kemer Belediyesi'nin engelli bireylerin her zaman yanında olduğunu söyledi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi