Etnografya Kültür Evi’nde çalışmalar hızla sürüyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Bilici, Kemer'in ilk etnografya kültür evi olma özelliği taşıyacak olan Kemer Belediyesi Etnografya Kültür Evi'nde devam eden çalışmaları inceledi.

İnceleme sırasında Başkan Topaloğlu ve Başkan Vekili Bilici'ye, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu da eşlik etti.

Başkan Topaloğlu ve Başkan Vekili Bilici, projeyi yapan firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Başkan Topaloğlu, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada, Liman Caddesi'nde bulunan Kemer'in eski jandarma karakol binasını Etnografya Kültür Evi'ne dönüştürmek için atılan adımlar sonrası söz konusu projede çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Kemer'in mirasını ve değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla etnografya kültür evi projesinde çalışmaların güzel gittiğine işaret ederek, projenin Kemer turizmine de önemli katkı sağlayacağını ifade etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi