GELECEĞİN ANAHTARI GENÇLER KEMER BELEDİYESİNE EMANET

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ‘Eğitim Varsa Gelecek Var' sloganı ile göreve geldiğinden beri eğitim konusundaki hizmetlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Geçen yıl açılan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu, üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz öğretim imkanı sağlarken, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Mart ayında öğretime ara vermişti.

Yaşanan tüm olumsuzluklara karşın öğrencilere uzaktan koçluk ve destek çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve destek eğitim kursu öğretmenleri, bu sene dinamik kadrosu ile yeni eğitim öğretim yılına girdi.

Toplamda 11 öğretmen ile anlaşıldıktan sonra Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursuna gelen 120 öğrenci, yoğun bir şekilde üniversiteye hazırlanmaya devam ediyor.

Destek Eğitim Kursunda ücretsiz eğitim alan öğrencileri ziyaret eden Başkan Topaloğlu, merkezin daha önce gazino olarak kullanıldığını hatırlatarak burayı eğitim yuvasına çevirdiklerini söyledi.

Başkan Topaloğlu, örnek eğitim anlayışıyla gönüllere dokunmaya devam ederek, “Burayı eğitim camiasına kazandırdığımız için mutluyuz. Eğitimin olmadığı bir yerde başarı olmaz. Geleceğimizin teminatı gençlere her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Üniversiteye hazırlanan gençlerimize ücretsiz kurs imkanı sağlıyoruz. 11 öğretmen ile anlaştık ve öğrencilere her türlü desteği vermeye başladılar. Her alanda olduğu gibi eğitimde de zirvede olmaya devam edeceğiz. Eğitim varsa gelecek de vardır. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu Müdürü Suat Göv ise yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere hayırlı olmasını temenni etti.

Başkan Topaloğlu'nun kurs merkezini ziyaret etmesinden dolayı mutlu olduklarını anlatan Göv, “Burayı eğitime kazandırdığı için Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyoruz. Eğitim ve öğretim yılına 14 sınıfla başladık. Başkanımızın sayesinde kuruma optik cihazlar ve web tabanlı sistemler alındı. Sınav sonuçlara veliler an be an ulaşıyor. Derslere katılmayan öğrenciler, velilerine anlık olarak bildiriliyor. Toplamda şu anda 120 öğrenci var. Ayrıca şu anda 1 tane dil sınıfı var. Başkan beyden bugün öğrencilerin çözeceği test talebinde bulunduk. Başkanımız hemen alınması talimatını verdi. Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi