GERİ SAYIM BAŞLADI

Kemer'de 5-6 Haziran'da düzenlenecek olan Tahtalı Run to Sky'da, 4 farklı kategoride 12 ülkeden 400 sporcu kıyasıya yarışacak.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Tahtalı Run to Sky, Kemer Belediyesi'nin büyük desteği ve Corendon Airlines'ın ana sponsorluğunda koşulacak. Tahtalı Run to Sky powered by Corendon Airlines'ta 12 ülkeden 400 sporcu yarışacak. Türkiye'nin en zorlu patika koşusu olan Tahtalı Run to Sky powered by Corendon Airlines için geri sayım başladı. Pandemi koşulları çerçevesinde, gerekli tüm sağlık tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek olan ve 4 farklı kategoride koşunun yer alacağı organizasyonda; 12 ülkeden 400 sporcu, finişi görmek için mücadele edecek.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, T.C. Kemer Kaymakamlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (KETOB) desteklediği; ana sponsorluğunu “İlklerin Havayolu” Corendon Airlines'ın, sponsorluklarını da Ford Bilaller, Olympos Teleferik, Kemer Barut Collection, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica, Effect, Züber, Yaşam Hastaneleri ve Ceysu'nun yaptığı “Tahtalı Run to Sky powered by Corendon Airlines” 5-6 Haziran 2021 tarihleri arasında turizmin başkenti Antalya'nın gözde turizm merkezlerinden Kemer'de koşulacak.

Katılımcılar dört farklı yarışta mücadele edecek

5-6 Haziran 2021 tarihinde 7. kez gerçekleştirilecek olan Tahtalı Run To Sky powered by Corendon Airlines, 12 ülkeden 400 sporcunun mücadelesine sahne olacak.

Dört farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışların parkur mesafeleri ise şu şekilde olacak:

- 116 Km Tahtalı Ultra Sky
- 62 Km Berg Sky Race
- 27 Km Tahtalı Run to Sky
- 29 Km Chimera Run

Başkan Topaloğlu “Tahtalı Run to Sky'a tüm desteğimizi verdik.”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamasında “ Sporun merkezi olan Kemer yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Tahtalı Run to Sky'a tüm desteğimizi verdik. Pandemi koşulları içerisinde, tüm sağlık tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek olan bu organizasyonda, 4 farklı kategoride 12 ülkeden 400 sporcu kıyasıya yarışacak. Kemer bu organizasyonda sporcular, aileleri, antrenörleri ve yakınları ile birlikte yaklaşık 1500 kişilik bir kitleye ev sahipliği yapma imkanı bulacak. Pandemi sonrası bu tarz etkinliklerimize ve organizasyonlarımıza devam edeceğiz.”dedi.

Avrupa ve Türkiye'nin en zorlu parkurları

116 km mesafeli Tahtalı Ultra Sky, 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve zirvesinde de son bulan, Türkiye'nin ilk 100 km üstü Skyrunning yarışıdır. 62 km mesafeli Berg Sky Race, yine 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve Tahtalı Dağı zirvesinde sona eren Avrupa ve Türkiye'nin en zorlu parkurlarından biridir.

27 km mesafeli Run to Sky ise sıfır noktası olan deniz kenarından başlayıp 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine koşulan keyifli bir o kadar da zorlu bir yarıştır. Organizasyonun 29 km mesafeli Chimera Run yarışı da tarihi, kültürü ve muhteşem manzarası ünlü Kemer'in Çıralı bölgesinde düzenlenmektedir.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi