HAYVANSEVERLERE MAMA KABI VE BROŞÜR DAĞITILDI

Kemer Belediyesi, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hayvanseverlere broşür ve mama kabı dağıttı.
Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli Veteriner Fevzi Uzun ve belediye personeli, Liman Caddesinde hayvanseverlere mama kabı ile broşür dağıttı.
Hayvan haklarıyla ilgili bilgiler de aktaran Veteriner Hekim Uzun, yaptığı açıklamasında, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hayvanseverlere broşür ve mama kabı dağıtımında bulunduklarını söyledi.
Belediye olarak sokak hayvanlarının her zaman yanında olduklarını ifade eden Uzun, “Sokak hayvanlarımızı kısırlaştırma ve tedavi çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Beslenmelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.
- Mama kumbaraları sokak hayvanlarının beslenmesini daha pratik hale getiriyor
Uzun, 15 adet mama kumbarası temin ettiklerini belirterek, “Bu mama kumbaraları, sokak hayvanlarının beslenmesini daha pratik hale getiriyor. Onlara olan farkındalığı artırmak için düşünülmüş bir sistem. Bu sistemin belediyemize ekonomik bir getirisi yoktur. 1 lira karşılığında 100 gram mama dökülüyor. Sokak hayvanlarının her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Tamamen güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaralarını tüm vatandaşlar ve ilçeye gelen misafirler rahatlıkla kullanabiliyor.
Yabancı dillerde sesli olarak teşekkür de edebilen mama kumbaralarının, 1 lira ile çalıştığı belirtildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi